Shopping cart
₺0,00

E-Sigara Model Ve Fiyatları

E sigara içen genç kız

Genel itibariyle en çok sorulan sorulardan birisi de normal sigara ve elektronik sigara arasındaki farkların neler olduğudur. Bu konu da verilecek cevap ise elektronik sigara denilen bu cihazlar içerisinde nikotin adını verdiğimiz sıvının ısıtılması ve solunabilme açısından zararı en aza indirmeye çalışan cihazlara verilen isimdir. Genellikle pil ile çalışan elektronik sigaraların birden fazla modeli vardır. Bu sayede içerdiği geniş ürün yelpazesi ile müşterilerin kendi tercihlerine göre seçim yapması kolaylığı sağlanır.

Elektronik Sigara Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigara kullanımını gerçekleştirirken birtakım dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Özellikle yeni kullanacak olan bireylerin önceden araştırmalı ve yakın çevresinde daha önce kullanan, deneyen bireyler varsa bilgi alması da önerilir. Acemice kullanılan ve yanlış kullanıma bağlı olarak ortaya bazı olumsuz durumlar çıkabilir.

Yaşanması muhtemel ve yaşanabilecek tüm bu olaylar adına önceden önlem almak, araştırmak ve ona göre kullanımını gerçekleştirmek önemli bir konudur. Normal sigara tüketen bir bireyin sigara içerisindeki olağanca var olan nikotine maruz kalması ve daha çok zarar vermesinden dolayı elektronik sigara kullanımı önerilir. Kullanım alanı gün geçtikçe artan elektronik sigaralar artık her ortamda rahatça kullanılabilme kolaylığı sağlıyor.

Elektronik Sigara Modelleri

Elektronik sigara modelleri kullanıcıların veya yeni kullanmaya başlayanların en çok araştırdığı konuların başında gelir. Daha önce farklı bir model kullanan kişilerde zamanla değişiklik yaparak farklı bir model elektronik sigara cihazına da geçiş yapabilirler. Tamamen kişilerin görsel zevk ve tercihlerine bağlı olarak birden fazla cihaz model olarak sunulur ve kişilerin seçimine bırakılır.

Sigara tüketiminden sonra ilk defa elektronik sigara cihazlarını deneyecek olan kişiler için şarjlı modeller önerilebilir. İçinde bulunan atomizer haznesini bazı likitlerle kolayca doldurarak rahat bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

E-sigara içicisi
E-sigara içicisi

Elektronik Sigara Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Elektronik sigara fiyatları model ve seçilen cihazların gerek dış yapısı gerekse özelliklerine göre oldukça çeşitlilik arz eder. Bu nedenle elektronik sigara cihazlarında kesin ve net olan bir fiyat aralığı yoktur. Hemen hemen her fiyat aralığında bir ürünle karşılaşmanız muhtemel olup size en uygun cihaz hangisi ise onu seçmeniz önerilir.

Elektronik sigara cihazı seçiminde sigara tüketim sıklığınızın da önemi vardır. Satıcı firma ve kişiler tarafından kullanım sıklığınıza göre size en uygun cihaz seçimi önerilecektir. Cihaz seçiminde ücretin ne kadar fazla olması o kadar iyi olacağını göstermediği gibi ucuz bir cihaz seçimi de sağlığınız ve güvenliğiniz açısından iyi olmayacaktır.

Elektronik Sigara Cihazını İlk Etapta Nasıl Çalıştırırız?

İlk defa sigaradan elektronik sigara cihazına geçecek olan bireyler için ilk kullanım oldukça önemlidir. Önemli olması yanından acemilikle yapılacak yanlışın önüne geçme amaçlı alınan bir tedbirdir. Cihaza bakıldığında son derece kolay çalışma prensibi vardır. Bir batarya ve atomizer olmak üzere iki parçadan oluşur ve ilk yapmanız gereken cihaz içeriğinde bulunan kullanım kılavuzunu özenle okumak. Sonrasında adım adım kullanım aşamaları verilecektir.

Elektronik Sigara Cihazı Kullananlara Öneriler?

Elektronik sigara kullanımlarında önemli olan temel işlevi şarj sorunu olmadan kullanabileceğiniz bir model seçmek.

  • Sigaranın eksikliğini yaşamamak adına uygun nikotin seviyesini göz önüne alarak cihaz seçilmelidir.
  • Değişiklik olması adına farklı likitler kullanmayı ihmal etmeyiniz. Sıradanlığı bozmak ve yeni tatlar denemek adına 1-2 ayda değişiklik yapabilirsiniz. Değişik aromalarda olan likit seçenekleri mevcuttur.
  • Elektronik sigara cihazlarında dikkat edilecek bir husus coil değişimidir. Coil bitişine yakın evde her zaman yedekte coil bulundurmanız tavsiye edilir. Kullanımını gerçekleştirirken süreç arasına zaman girmemesi adına yedekte bir adet coil olması sizi rahatlatacaktır.

Normal Sigara ve Elektronik Sigara Arasında Ne Gibi Fark Vardır?

Normal sigara ve e-sigara arasında fark var. Bu çok normaldir. Bu farkı en aza indirmek için e likit seçimlerinde biraz daha dikkatli olmanız gerekir. Sigara kullananların ve elektronik sigara kullanımı gerçekleştiren kişiler arasında çekiş gücü farklıdır. Örneğin normal sigarayı tüketen bireyler kısa kısa aralıklarla kısa çekiş gerçekleştirirken elektronik sigara cihazı kullananlar daha uzun zaman aralığında ve hafif, yumuşak bir biçimde çekiş sağlamalıdırlar. Aynı zamanda elektronik sigara cihazlarında çekiş işlemini gerçekleştirirken ateşleme düğmesine basmayı da unutmamanız gerekiyor.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Kullanımı Nasıldır?
Next reading
Sağlık Açısından Elektronik Sigara Kullanım Avantajları