Shopping cart
₺0,00

E-Sigara Cihazlarının Özellikleri

Garantili E Sigara

Kısaca e-sigara olarak da adlandırılan elektronik sigara kullanıcısına aerosol bir sistem içerisinde nikotinli ya da nikotinsiz buhar sunan elektronik bir alettir. Elektronik sigara dumansız ve buharlaştırıcı bir cihaz olduğu için çevreye herhangi bir zararı yoktur. Elektronik sigaradan buhar çekildiği anda çekilen hava cihaz tarafından algılanarak entegre devreye girer. Devre burada gücünü açarak cihazın atomizer adı verilen bölümünden çok yüksek frekanslı titreştirici kısmını devreye sokmaktadır.

Elektronik sigara cihazı tütün mamullerinin içeriğinde bulunan kanserojen maddeleri yüzde 95’ten fazla oranda daha az barındırır. İçinde bulunan kartuşlar nikotin düzeyine göre kategorize olmuştur. Sigara kullanımına göre belirlenen seviyeden başlar ve sıfır nikotine doğru azaltılır. Sıfır nikotinle kullanılmaya devam da edilebilir.

Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir?

 • Elektronik sigaranın içinde bulunan zararlı maddeler tütün sigarasına kıyasla çok azdır. Bir araştırmaya göre yüzde 95 oranında daha az toksik madde içerir.
 • Elektronik sigarada çok fazla lezzet çeşidi bulunur. Farklı aromalarla yeni tatlar elde etmeniz mümkün.
 • Elektronik sigarada zararlı gazların salınımı bulunmamaktadır.
 • Tütün sigaralarının fiyatları sürekli arttığından dolayı elektronik sigara çok daha ekonomiktir.
 • Psikolojik olarak, sigara kullanma isteğini az miktarda sağladığı nikotin ile gidermiş olur. Ayrıca, el ve dudak tiryakiliğini de önler.
 • Cepte taşınabilir özelliğinden dolayı taşıma problemi oluşturmaz. Kolay kullanılabilen bir cihaz ve aynı zamanda şık bir aksesuar özelliği taşır.
 • Ateş olmadığından yangın çıkarma riski kesinlikle bulunmuyor.
 • Tütün sigarasının yol açtığı ellerde ve dişlerdeki sararmalara yol açmaz.
 • Tütün sigarasının yol açtığı yaşlanma etkileri elektronik sigarada görülmez.
 • Ayrıca, buhar ve cloud cashing gösterileri yapma imkanınız olur.
 • Sadece bakımı ve temizliğini iyi yaparak uzun süre kullanma imkanına kavuşursunuz.

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik sigaralarla ilgili küçük bir araştırma yapılırsa pek çok modeli olduğunu görmek mümkün. Ucuzdan pahalıya doğru gidilirse arada çok fazla farklar olduğu görülecektir. Fiyata göre buhar birimi azalır veya artar. Elektronik sigara cihazlarının boyutları büyüdükçe güçleri  ve şarj süreleri de uzamaktadır.

e-sigara
e-sigara

Elektronik sigara cihazının içinden çıkan yedek parçalar da fiyatlarda etkilidir. Fiyatı çok daha ucuz olan bir cihazda tek coil olurken fiyatı yükseldikçe 4 coile kadar çıkabilir. Elektronik sigaraların fiyatları hakkında bir araştırma yaparken bu bilgileri  göz önünde bulundurmakta yarar vardır. Gitgide yaygınlaşan elektronik sigara çoğunlukla da kokusuz olduğu için tercih ediliyor. Tütün sigarasındaki zararlı kimyasallar içermediği için nikotin değeri de son derece düşüktür. Dolayısıyla, kullanmak istediğiniz elektronik sigara hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra bütçenize uyan ve ilginizi çeken elektronik sigarayı alabilirsiniz.

Elektronik Sigaranın Çalışma Sistemi Nasıldır?

Aslında çok basit bir çalışma sistemine sahip olan elektronik sigara içinde barındırdığı nikotin içerikli sıvının solunabilen bir buhara dönüşmesiyle işleyen bir mekanizmaya sahiptir. Bu buhar içine çekilerek elektronik sigara içilmiş olur. Elektronik sigaranın içinde Pil, coil ve likit gibi yedek parçalar bulunur.  Sigarayı bırakmak isteyenlerin hiç zorlanmadan bırakabildiği e-sigara son dönemlerin en fazla tercih edilen ürünlerindendir. Peki elektronik sigaraya neden bu kadar çok talep var?

Bunun en önemli nedenlerinin başında sigarayı andıran bir ürün olması ve rahat bir kullanıma sahip olması geliyor. Tütün sigarasını bırakmada yaşanan zorlukları hissetmeden kolaylıkla kullanılabilir. El ve dudak tiryakiliğinin de önüne geçmede en büyük kolaylığı e-sigara sağlıyor. Zaten alıp kullanmaya başlamadan evvel elektronik sigaraların marka ve çeşitleri hakkında bilgi edinmeniz yerinde olur.

Elektronik Sigara Modelleri Nelerdir?

Herkesin zevkine ve tarzına uygun bir elektronik sigara bulmak mümkün. Ufak bir araştırma ile kendinize uygun elektronik sigarayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Kişisel zevkler ayrı ayrıdır. Haliyle ortaya çıkarılan bir çok ürün de farklı zevklere ve gereksinimlere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Tutuş, renk, dizayn, boyut ve fiyat gibi tercihlerinizi etkileyecek bir sürü etken yer alıyor.

E sigara duman
E sigara duman

Sigara tarzı e-sigaralar boyutları ve inceliği ile tütün sigarasını andırdığından en çok tercih edilen modellerdendir. Zarif tasarımından ve taşıma  kolaylığından ötürü en beğenilen ürün olmayı başarmıştır. Ne var ki, bu modeli tarzına uygun bulmayanlar da var. Bir de tank  ve mode modelleri vardır. Daha kalın görünüme sahip olsalar da bir çok kişinin severek kullandığı modellerdendir. İnce ve kalın tutuştan hangisini tercih ediyorsanız ona göre almanız gerekir.

Bir elektronik sigaradan beklenen buharının zamanla azalmamasıdır. Arka arkaya çekilse bile azalma görülmeyen modeller daha fazla tercih edilir.

Elektronik Sigaranın Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara kullanmaya başladığınızda bakımını iyi bilmek ve temizlemek gerekiyor. Bunun için, öncelikle e-sigarayı parçalarına ayırmak gerekiyor. Buradaki parça sayısı cihaz modeline göre değişebilir. İkinci olarak çizmeyen bir bez parçası ya da peçete ile atomizer temizliğini yapmaktır. Ulaşılamayan kısımlarına kulak çubuğu ile erişip tamamen temizlendiğinden emin olmalısınız.

E sigara seçimi
E sigara seçimi

Gelelim batarya temizliğine. Elektronik sigaranız çıkarılabilir pil sistemine sahipse batarya temizliği yapmanız mümkün olur. Bunun için kuru bir bez kullanmakta fayda vardır. Eğer alkollü bir bez yardımı ile temizlediyseniz birazcık kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu aşamalara dikkat ederek elektronik sigara cihazını temizler ve bakımını yaparsanız elektronik sigaranız uzun ömürlü olacaktır. Bir de elektronik sigara bataryaları sık kullandığında daha iyi bir performans sergiler. Bunu göz önünde bulundurmakta yarar var.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Model Ve Özellikleri
Next reading
Çevre Dostu Elektronik Sigara Modelleri