Shopping cart
₺0,00

E-Sigara Modellerinde Yer Alan Özellikler Nelerdir?

E-sigara

Normal sigaralar birçok zararlı madde içerir. Doktorlara göre sadece nikotin değil, kansere neden olan maddeler de var. Ancak e-sigaralar yalnızca nikotin içerir; Pamuğun üzerine dökülen sıvının ipliklerle yakılması sonucu açığa çıkan buhardır. Bu sıvı ayrıca satın alma sırasında belirlenebilecek miktarda nikotin içerir. 0,3 en küçük nikotin miktarı olmasına rağmen bu miktar 0,9’a çıkar. Sigara içenler arasında “dudak tiryakisi” olarak bilinen bağımlı, 0-nikotin likit kullanmak için e-sigarayı seçiyor.

E-Sigara Çalışma Prensibi

Elektronik sigara çalışma prensibi, içine eklenen nikotin içeren sıvının ısıtılarak solunan buhar haline getirilmesine dayanır. Buhar kişi tarafından emilir ve içme işlemi sona erer. Elektronik sigaralar içerisinde pil, bobin ve sıvı gibi yardımcı maddeler bulunur. Sigarayı zorlanmadan bırakmak isteyenlere destek olan e-sigara, son günlerde birçok kişi tarafından tercih edildiğine dikkat çekiyor.

E-sigara önerilmesinin ana nedenlerinden biri, sigarayı kolay kullanması ve temizlemesidir. Sizi sigarayı bırakmaya zorlayan tüm sorunların üstesinden gelmenizi sağlayan bir elektronik sigara, sigara içerken en çok ellerinizi ve dudaklarınızı nasıl kullandığınızdan dolayı sizi sıkıntıya sokmaz.

Elektronik sigara çalışma sistemi
Elektronik sigara çalışma sistemi

Elektronik Sigaranın Özellikleri

Tütün dumanındaki maddeler kansere neden olan karbon monoksit, polisiklikaromatik bileşikler, hidrokarbonlar ve atomizerleri içerir ve birçok hastalığa neden olurlar. E-sigaraların elektronik kartuşları, tütün dumanında kansere neden olan maddeler içermez. Bu tür kanserojenlerin size zarar vermesini önlemek için e-sigara ile risk seviyesi büyük ölçüde azaltılabilir. Normal sigaralar ayrıca şu maddeleri içerir:

 • Boya sökücü aseton
 • Pil yapımında kullanılan kadmiyum
 • Roket yakıtı metanol
 • Çakmak gazı bütan
 • Temizlik maddesi amonyak
 • Fare zehirli arsenik
 • Ölümcül zehir

Elektronik sigaralarda bulunan maddeler insan sağlığına ve çevreye zarar verebilecek ürünler değildir. Elektronik sigaranın özellikleri şu şekildedir:

 • Yakma ve aydınlatma işlevi yoktur. Katran, benzen, nitrozamin vb. Kanserojen madde içermez.
 • Tasarımı ve iksiri insan vücuduna uygundur.
 • Elektronik sigara kirletmez.
 • Dumanı taklit eder ve psikolojik bir sigara içme hissi yaratır.
 • Yangın olmadığı için yangın teşhisi de yoktur.
 • Kokusuz olduğu için pasif içiciliğe neden olmaz.

E-Sigara Modelleri Nelerdir?

Elektronik sigara modelleri kullanım şekline göre kolayca bulunur. Zamanla ihtiyacınız olan elektronik sigara modellerini kolaylıkla bulacaksınız. Tutuş, tasarım ve renk gibi faktörler e-sigara seçimini etkiler. Erik e-sigaraları, birçok sigaradan daha kalın bir tutamağa sahiptir. Mod ve tank adı verilen e-sigara modelleri bulunmaktadır. Genellikle çoğu oda için uygundurlar. Cesur bir görünüme sahiptir ancak en seçkin modellerden biridir.

Elektronik Sigara Modelleri
Elektronik Sigara Modelleri

E-Sigara Parçaları

Kullanılmış bir e-sigara mekanik bir cihazdır ve bir parça kombinasyonundan oluşur. Bu parçaların ne olduğunu bilmek e-sigara kullanımını kolaylaştıracaktır. Çünkü bazen e-sigaranın de monte edilmesi ve temizlenmesi gerekiyor. Ya da elektronik sigara ile ilgili sorunlar varsa sorunun hangi kısımda veya terimde olduğunu anlamak oldukça önemlidir. Bir elektronik sigaranın parçaları ve terimleri şu şekildedir.

Atomizer: Bir elektronik sigaranın performansını etkileyen en önemli parçalardan biridir. Bu bölüm, su buharını yayan püskürtme başlığını ve sıvıyı tutan tankı içerir. Ayrıca bu pozisyon, pamuk ve elektrikli bobinleri de kapsar. Sıvı tankta depolandıktan sonra mekanik sistem de pamuğa ulaşır ve su buharı dışarı çıkar.

APV: Bu kısım güçlü buhar üretmek için kullanılır. Bu bölümde voltaj ayarlarını değiştirmek mümkündür. Kartomizer: Atomizer sistemi ile birlikte kullanılan kısımdır. Dayanıklı bir parça olmasına rağmen, arıza durumunda içindeki parçalar değiştirilemez. Clearomizer: Sıvı yüzey seviyesini göstermek için şeffaf renklere sahip kısımdır. Bu, sıvı, bobin ve çekirdek ile birlikte su buharına dönüştüğünde olur.

Otomatik Hava Kontrolü

Butona basılarak su buharı ve tahliyesi yapılır. Ancak bazı sigaralar gerçek olmadığı için sütten kesme doğrudan gerçekleşir. Pil: Cihazdan güç çeken kısımdır. Pilin kendini şarj edebilmesi için e-sigara pillerinin olması gerekir. E-sigaradaki pillerin yaklaşık 300 şarj döngüsü vardır. Kartuş: Elektronik sigaralarda iki tip kartuş vardır. Atomizere bağlı bir sıvı tankı ve atomizerden ayrı bir sıvı tankı vardır. Fitil: Bazı e-sigaraların atomizerinde pamuk yerine tel kullanılır.

Başlangıç Kiti: Daha önce elektronik sigara kullanmamış olanlar için önerilen bir kittir. Elektronik sigara fiyatlarına bakıldığında kitler daha uygun. Damlacık: Bu, sıvıyı püskürtme başlığına koyar. Şarj Cihazı: E-sigaralar pildir ve bu pillerin şarj edilmesi gerekir. Sigaralar uygun bir şarj cihazı kullanılarak şarj edilmelidir. Elektronik sigara pilinin uzun ömürlü olmasını sağlamak için kaliteli bir şarj cihazı satın almalısınız. Hava deliği: Hava deliği, e-sigara solunduğunda üretilen buhar miktarını düzenler. Ayrıca, miktar hava durumuna göre kolayca ayarlanabilir. Başlık: Sprey kafaları denir. Sıvının geldiği yerde pamuklu ve bölünmüş bobinler vardır.

Elektronik Sigaranın Güvenilirliği Nedir?

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), insanlara, özellikle arkadaşlardan, aile üyelerinden veya çevrimiçi satıcılardan, THC içeren sıvıları veya ürünleri buharlaştırmamalarını şiddetle tavsiye eder. E sigara klasik sigaranın yaptığı hasar gibi bir hasar vermez. Kullanılan e sigaranın mutlaka onaylı orijinal bir ürün olmasına dikkat edilmelidir.

Güvenli e-sigara içicisi
Güvenli e-sigara içicisi

Sigara içmeyen gençler ve yetişkinler arasında e-sigara kullanımı nikotin bağımlılığı riski ile ilişkilidir. Bu risk etkileri bilinmeyen uzun süreli elektronik sigara kullanımına veya sigaraya başlamaya neden olabilir. E-sigaralarla ilgili çok nadir görülen bir diğer risk, hatalı bir e-sigara pilinin, pil şarj edilirken sıklıkla yangına ve patlamaya neden olabilmesidir. E-sigara kullanan kişiler kullandıkları cihazların bu tür sonuçlara yol açabileceğini unutmamalıdır. Bu konuda dikkat edildiği takdirde hiçbir sorun çıkmaz.

Elektronik Sarf Malzemeleri Teknolojisi

Buharlaştırıcının teknik verilerini de eklemek gerekir. Teknik olarak çok işlevsel bir üründür çünkü önemli bir yenilik ve işlevselliğe sahiptir. Aslında dakika sayacı, maliyet göstergesi ve dokunmaya duyarlı butonların bir arada kullanıldığı şarjın bittiğini gösteren dijital ekranı ile teknolojik olarak hala dikkat çeken bir üründür. Tüm bu teknik yönler göz önüne alındığında, dünya çapında giderek daha geniş bir ürün yelpazesinde e-sigaralar için yüksek seviyede kalmaktadır.

Değerlendirmenin bu aşamasında belirli bir görüntü belirir. Bu ürünler sağlık, malzeme ve kullanım açısından diğer konvansiyonel sigaralara göre daha uygun fiyatlı oldukları için dünya çapında yaygın olarak kullanılan markaları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Mükemmel özellikleri ve elektronik sigara fiyatları nedeniyle dikkat çeken hemen hemen tüm ülkelerde yakından izlenen ürünlerden biridir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Kullanımında Dikkat Edilecekler
Next reading
E-Sigarayı Diğer Ürünlerden Ayıran Farkı Nedir?