Shopping cart
₺0,00

E-Sigara Seçerken Bunlara Dikkat Edin

E-Sigara

E-sigara sağlığa yönelik klasik sigara gibi zararı olmadığından dolayı çok daha fazla tercih edilmektedir. Fakat e-sigara kullanımında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Şarjı biten elektronik sigarayı ısrarla kullanmak doğru değildir. Şarj doldurularak devam edilmelidir. İçerisinde likiti bulunmayan e sigarayı kullanmak da yanlıştır. İçerisine likit sağlamak sonrasında kullanıma devam etmek gerekir. Araç içerisinde kullanmamakta fayda vardır.

Elektronik cihazın steril ve hijyeni oldukça önemlidir. Hijyenik olmayan bu cihazlar damakta eski likitlerin tatlarını bırakır. Sağlığa yönelik risk oluşturmaktadır. Ayrıca içerisini de düzenli bir şekilde değiştirmek doğru kullanım olacaktır. Çeşitli modelleri olan e sigaraların satın alımından önce mutlaka araştırma yapılmalıdır. Elektronik sigara çeşitleri içerik açısından farklıdır. E sigara kullanımında yapılması gerekenleri sıralayacak olursak;

 • Kuru çekimlerden uzak durulmalıdır.
 • Düşük seviye şarj ile kullanılmamalıdır.
 • Hayalet Aroma Sendromu
e-sigara yoğun duman
e-sigara yoğun duman

Öncesinde kullanılan elektronik sigara likitinin tadını alma anlamı taşımaktadır. E-sigara da sıkça aynı likiti kullanımınızda sorun yoktur. Fakat farklı aromalar tercih ediliyorsa tankın iyi temizlenmesi gerekmektedir. Yapılacak bir başka nokta da e sigara likitinin seçiminde keskin olan aromalara dikkat etmekte fayda vardır.

E-Sigaranın Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Elektronik sigaraların atomizerlerini kullanım yoğunluğuna bağlı bir şekilde haftada bir ya da iki haftada bir mutlaka değiştirilmelidir. Fakat cihaza yeni atomizer takımında uzman kişilerden yardım alınmasında yarar vardır. Mevcuttaki atomizerlerin yeterince temizlenmemesi elektronik sigaralardan uzak kalmanıza fırsat tanıyacaktır. Çünkü yanık atomizer, aromayı yakar ve kötü kokuların yayılmasına sebebiyet verir.

 • Araba kullanırken e sigara kullanmamakta yarar vardır.
 • Aşırı seviyede nikotinden kaçınılmalıdır.
 • Devamlı olarak aynı likit kullanılmamalıdır.
 • Gevşek Batarya

Güzel bir elektronik sigara deneyiminde vazgeçilmezlerden biri de elektronik sigaraların bataryasıdır. Batarya cihazların gövde kısmına tam yerleşmemesi o cihazdan keyif almayı zorlaştıracaktır. Bu yüzden elektronik sigaranın piline dikkat edilmeli ve pil gövdeye dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir.
Aynı özen cihazın likit tankına e sigara likiti dolumunda da gösterilmelidir.
E sigara düşmanı;

 • Yanlış Dolumlar
 • Sık çekimden uzak durulmalıdır.
 • Sıklıkla su içilmelidir.
 • Sıklıkla boğaz çekimi yapılmalıdır.
 • Likit Sızıntısı-Likit tankında çatlaklık
Likitli e-sigara
Likitli e-sigara

E-sigaranın likit tankına gerekli önlem alınmalıdır. Likit tankında oluşan çatlak ya da kırık, elektronik sigara keyfinize gölge düşürebilmektedir. Her parçaya ulaşıldığı gibi e-sigara tanklarına da internet üzerinden ulaşmak kolaydır. Dikkatli olunması fayda vardır.

E-Sigara Hakkında

E-sigara, sigara bağımlılığını yok edebilmek sigaranın insan sağlığına yönelik zararını önlemek ve bünyeye dost üretimle sağlığı riske etmeden ilerleme amacı taşımaktadır. Dumanın yerine buhar üfleyerek sigaranın zararını en aza indiren elektronik çeşitli sigaralar, bağımlı olanlarca tercih edilir. Likitlerden dolayı bağımlılığı azaltır hatta yok etmektedir.

Kişilerin sevmediği aromaları barındıran likitleri seçmesi sigara bağımlığının önünde olacaktır sigara bağımlılığı bulunan kişilerin kendilerini irrite eden aramaları olan likitleri seçmek önerilir ve bunları kullanması ile damakta oluşan tatla sigaraya yönelik soğuma isteği ortaya çıkacaktır. Bu durum da sigarayı bırakma işleminin aşaması olarak geçer.

E-Sigara Çeşitleri

Kişilerine taleplerine göre birçok e sigara modelleri bulunmaktadır. Kişinin istediği hangisiyse o modele göre işlem gerçekleştirilir. Talep doğrultusunda ofislerden veya web sitelerinden rahatça bulunan ürün sigara bağımlılığı konusunda insanlara destek sağlamaktadır.

Sigara zararını hafifleterek bağımlılıktan kurtulmaya destek olmaktadır. Kişilerin seçimlerine göre oluşan elektronik sigara temini oldukça önemli, kişinin sigaraya bağımlılığını artıracağı gibi azaltabilmektedir. Kalitesiz ve bilgi sahibi olmadan temini sağlanan ürün, sağlığa yönelik risk oluşturabilir. Bundan dolayı da kaliteli ürün sağlayabilmek oldukça önemlidir.

E-Sigara ve Likit Seçimi

Elektronik sigara seçiminde kaliteli sağlam ve sevilen bir modeli seçmelisiniz, kullanmayacaksanız ve işlevi bulunmayan seçimler yapmak paranın çöpe atılması anlamı taşımaktadır. Kullanışlı, kaliteli, güvenilir ürün almak sağlıksal açıdan oldukça önemlidir. Sigaranın zararını yok etmek amacında olan elektronik sigaranın özensiz bir şekilde kullanımı insan sağlığını riske sokabilir.

Elektronik sigara
Elektronik sigara

Hijyenik, steril ve kurallara uygun olarak kullanılması gerekir. Sevilen bir renk ve boyut seçilir, kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Fakat sevilen bir likit tercihi yapılmamalıdır. Bu durum sigaraya olan hassasiyetinizi azaltmanın yerine sigara içme istediğini fazlasıyla artıracaktır. Sevilmeyen bir likit aromaya yönelim doğru bir seçim olacaktır.

Likit elektronik sigara tarafından buharlaştırılmış farklı aromaları bulunan sıvı,  içerisinde nikotin bulunmaktadır. Elektronik sigarada likit seçimleri oldukça önemlidir.

Sigara likiti seçiminde likitin kalitesine, orijinalliğine, içerisinde olan kimyasallara, nikotin oranı ve güvenilir yerden alınması dikkat edilmelidir.

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik sigara fiyatları cihazın kalitesi ile ilgili bir durumdur. Cihazın kalitesi sağlam ve güvenirliliği sertifikalı olarak piyasada olması ise fiyatı da o seviyede artıracaktır. Fakat elektronik sigara temininde fiyatı baz almak yanlıştır.

Bunun yerine kalitenin ön planda olması gerekmektedir. İnsan sağlığına yönelik riske atılmayacak güvenilir bir firmadan e-sigara almak hem sigaraya yönelik bağımlılığını ortadan kaldırabilme yolunda önemli bir adım olacak hem de bünyeyi sigara dumanının yerine buharlaşmayı karşınıza çıkaracaktır. E-sigaranın düşüp kırılmasını önlemek, muhafaza etmek ve fazla baskı yapmamakta da kullanım bakımından oldukça önemlidir. Uzun sürelerde kullanılacak olan ürünler oldukça sağlam yapılır.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Avantajları Nelerdir?
Next reading
E-Sigara Nasıl Şarj Edilir?