Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

E sigara kullananlar

Sigara tüketimi konusunda yaşanan yeni gelişmelerle birlikte elektronik sigara kullanan bireylerin sayısında gerçekleşen artış gözlerden kaçmıyor.

Başta sağlığınız için daha az zarar verici özelliğinin olması sonrasında ise fiyat performansı bakımından bütçenizi etkilemesi konusudur.

Sürekli Aynı Likit Kullanımından Uzak Durun

Elektronik sigara alırken önünüzde birden fazla aromalı likit seçeneği vardır. Uzun süre boyunca aynı aromada olan likitleri tercih etmeniz karşısında tat ama yetilerinizde sorun olabilir. Ar sıra değişikliğe gidilerek farklı aromalı likitlerle değiştirilmesi önerilir. Genel itibari ile bakıldığında elektronik sigaraya yeni başlayan bireylerde meyve aromalı likitlerin tercih edildiği görülür.

Sürekli bu tat ile satılan likitleri kullandığınız takdirde o tatlara karşı artık duyarsızlaşabilirsiniz. Bunun önüne geçmek kaydıyla uzun süre aynı elektronik sigara likiti kullanılması tavsiye edilmez. Bu değişim süresi tamamen size kalmış olup ön görülen likit değişimi ise ayda en az 1 defa olması hususudur.

Fiyat Performansı Orta Derece Olmalı

Elektronik sigara alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer hususlardan birisi fiyat performansının nasıl olması gerektiği noktasıdır. Bazı bireyler hem bütçe açısından hem de aynı işlevi görüyor bakış açısından kaynaklı olarak uzun fiyatlı elektronik sigara tercihlerine gider. Oysaki yapılan en büyük hatalardan birisidir.

Bir ürün ortalama değerinin altında satılıyorsa ondan sağlıklı ve kaliteli hizmet beklemekle kaliteli hizmet almayı amaçlamak çok doğru değildir. Elektronik sigara tercihlerini yaparak orijinal olmasına ve kalite bakımından da iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Sigara bırakma konusunda atılan adımlardan biri olan elektronik sigara kullanımı için her geçen gün kullanıcıların sayıları artmaktadır.

E sigara duman
E sigara duman

E-Sigara Kullanırken Dikkat!

E-sigara kullanıcıların almadan önce nasıl dikkat edecekleri nokta var ise ürün kullanımı esnasında da oldukça dikkatli olmaları gerekir. Hem oluşabilecek sıkıntılara karşı tedbir almak için hem de tat olarak alacağınız zevk seviyesini düşürmemek adına yanlış dolum durumundan kaçınınız. E sigara cihazı kullanımını sık sık yapmayınız.

İçeriğindeki çalışma şeklinden kaynaklı uzun süreli kullanımlarda cihazda aşırı ısınma durumu ortaya çıkar. Şu an bir tehlike arz etmese dahi cihazınızın ömrünü ve sağlığınız açısından dikkatli olmak adına cihaz aşırı ısındığında  kullanıma ara vermeniz önerilir.

E-Sigara Kullanımının Dişler Üzerinde Etkisi Nasıldır?

Sigara içeriğinde bulunan nikotin ve tütünün katran denilen yapıyı bulundurması dişlerde sararmalara yol açar. Diş minesinde var olan yapı ne kadar sert olursa olsun üzerinde gözenekler vardır. Diş minesi üzerinde bulunan bu küçük gözeneklerin katran ile dolma ihtimali vardır.

Diş yüzeyindeki küçük gözeneklere dolan bu katranlı yapı uzun zaman sonra diş yüzeylerinde sararmalara ve kahverengi renk değişimlere neden olur.

Sigaranın Ağızda Koku Oluşmasının Nedenleri

Tüm bu durumun yanı sıra ağızda kötü koku oluşmasının sebebi de tütün dumanındaki kimyasalların ve partiküllerin ciğerlere inerek orada uzun süre kalmasından kaynaklı  meydana çıkar. Sigara içimi sırasında ağza çekilen dumandan kaynaklı ağız kuruması ve orada oluşabilecek bakterilere meydan hazırlaması da kötü nefes kokusuna yol açar.

Elektronik sigara kullanımı esnasında ortaya partikül oluşumu çıkmadığı için bundan kaynaklanan kötü koku durumu da gerçekleşmez. Elektronik sigara kullanan kişilerde ağız kokusu çok az rastlanılacak durumdur.

Nargile Mi? Elektronik Sigara Kullanımı Mı?

E sigara araştırmaları kullanıcıları tarafından keşfedilmeye devam etse de ilgi alanına en çok girdiği kişiler sigarayı yeni bırakmak isteyenlerdir. İlk aşama olan karar aşaması geçildikten sonra kısa çaplı araştırmalar yapılarak hem tat olarak hem de bütçenize en uygun ürün seçimi yapabilirsiniz. Elektronik sigara hususunda en önemli nokta cihazın kaliteli ve orijinal olmasıdır. Bunun için güvenilir yerlerden alışveriş yapmanız oldukça önemlidir. Garantisi olan ve herhangi bir yedek parça ihtiyacı gibi durumlarda bunların giderilmesi bakımından alınan yerin önemi büyüktür.

Nargile
Nargile

Yeni başlayacak olanlar ve e sigara mı yoksa nargile mi düşüncesine giden kişiler için her ikisinin de tecrübe edilmesi sonrasında karar verilmesi önerilir. Elektronik sigara seçimlerinde likitlerin aroma seçeneklerinin fazla olması kullanıcılara cazip gelen noktalardan birisidir. Zengin aromalı likitlerin tercihi ve maddi yönden tasarruf sağlaması bakımından elektronik sigaralara talep fazladır.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Güvenilir Elektronik Sigara Siteleri
Next reading
Sigarayı Elektronik Sigara ile Bırakın