Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Bakımı Nasıl Yapılır?

Usb Elektronik Sigara

Yaklaşık olarak son on yıldır hayatımıza giren ve pek çok birey tarafından tercih edilen elektronik sigara hakkında sorular mevcuttur. Herkes merak ettiği fakat bir türlü cevabını alamadığı konulardan biri haline gelmiş bulunur. Son on yılda çok fazla tercih edilen ve kimsenin elinden düşmez. Çok kolay bir şekilde bakımı yapıldığı için zorluk çekilmez. Yapılan bakımların sonucunda uzun vadeli kullanılmasına yardımcı olmuş olur.

Elektronik Sigara Nedir?

Sigara kullanan kişilerin, sigarayı bırakmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Elektronik sigaraların günümüz şartlarında çok fazla rağbet gördüğü ve halk arasında popülerleşmiş olan ürün haline gelmiştir. Yapılan araştırmada göre henüz sigarayı bırakıp, bırakmamada yardımcı olduğu hakkında kesin olarak bir bilgiye rastlanamamaktadır. Elektronik sigaraların içine koyulan sıvı nikotinin, ısıtılması ve daha sonra solumaya hazır hale gelip, buhara dönüşmesine etkisi olan cihazdır. Bu cihazların bazen pil ile çalıştığını görebiliriz. Pipolara ya da purolara benzetildiği de bir gerçek. Tek kullanımlıktır ve tekrar tekrar doldurulabilen çeşitleri vardır.

E sigara
E sigara

Elektronik Sigara Özellikleri

Ateş kullanılmadan pil ile çalışma özelliği olduğundan dolayı yangın çıkma riski yoktur. Tutuşma ve yangın çıkarma özelliği olmadığı için çok rahat bir şekilde kullanılabilir. İnsan vücuduna diğer tütün sigaraya göre daha az nikotin girmesini sağlar. Herhangi bir zararlı maddeyi içinde barındırmaz. İnsanların vücuduna doğru ve uygun şekilde tasarlanmış olup, farklı tatların denenmesine yardımcı olur. Çevre dostu olduğundan dolayı kirliliğe ve çevreye zarar vermez. WHO tarafından onaylanmış ve nikotin yerine koyma sloganıyla tedavi olma yolunda, güvenli bir şekilde sigaranın bırakılmasına yardımcı olur. Kokusuz olduğundan dolayı evin içine, perdelere, kıyafetlere sinmez. Dumanı taklit ederek, kişinin psikolojik olarak rahatlamasına yardımcı olur.

Yeni Başlayacak Kişiler Nelere Dikkat Etmelidir?

Elektronik sigaralar kişiden kişiye farklılık gösteren bir damak tadına sahiptir. Herkesin favorisi haline gelmiş bulunmakta ve bu yüzden tercih edilme oranı oldukça yüksektir. Kullanılacak olan e likit sayesinde hoşunuza giden tatları rahatlıkla seçebilirsiniz. Seçim yaparken mutlaka kendinize uygun olanı tercih etmelisiniz. Çünkü sevdiğiniz tatların e likitlerde değişim gösterebilme özelliği vardır. Bu yüzden hoşunuza gitmeyebilir. Sürekli yeni tatları denemeye çalışın. Birden fazla tatların olması, kişi için büyük bir avantajdır. Bunun için deneme paketleri mevcuttur. Sizlerde bu fırsattan çok kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Daha az ücret ödeyerek, farklı tatları denemiş olacaksınız.

Likit Alırken Nikotin Değerin Seçimi

Eğer kişi ilk defa elektronik sigara alacaksa, mutlaka hesaplama üzerine miktarını belirlemelidir. Mesela günde 1-10 adet arasında sigara içen kişinin nikotin değerini 0,8 ya da 0-3 mg değerinde olacak şekilde ayarlamalıdır. Günde bitirilen bir paket için kişi 3-6 mg nikotin değeri yeterli gelecektir. Gün içinde 1-2 paket içiliyorsa eğer bu değerin 9-12 mg olması gerekir. 2 paketten fazla sigara içen kişi ise 12-15 mg nikotin değerinde seçmesi lazım. Kişi bunu kendine göre ayarlamalıdır. İhtiyaç duyulması halinde bu değer yükseltilebilir veya düşürülebilir.

Elektronik sigara likit
Elektronik sigara likit

E Likit Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Sigara bağımlılarının sigarayı bırakmasına yardımcı olan bir üründür. Ürünlerin içinde bulunan kimyasal maddeler mevcuttur. Bu kimyasal maddelerin, insan sağlığına zarar vermez.  E sigaralarda bulunan likitin içinde çok az miktarda nikotin bulunmaktadır. Buradaki nikotinin diğer sigaralara göre çok az miktarda bulunmasından dolayı insan sağlığını tehlikeye atmaz. Likittin içinde bazı bitkisel gliserin ve aromalar ya da propilen glikol yer alıyor. Eğer tatlı ve aroma arayan kişilerdenseniz tercihiniz Premium likit olmalıdır. İçinde bulunan propilen glikolün yerine vejetaryen gliserin vardır. Değerli bir madde olmasından dolayı daha fazla buharın çıkmasına ve daha yoğun aromanın oluşmasını sağlamış olur. Ayrıca ciğerlere çekilmiş olan buhar rahatlık sağlar.

Elektronik Sigaranın Faydaları

Psikolojik olarak kişinin sigara içme isteğini gidererek, az miktarda nikotin takviyesi almaya yardımcı olur. Çakmak ile çalışmadığından dolayı, yangın çıkma riski yoktur. Taşınabilir özelliği sayesinde kişi istediği zaman, istediği yerde yanında bulundurabiliyor. Üstelik hiçbir zarar görmeden bu işlemi gerçekleştirebilir. Tütün sigaralarında, kişinin dişlerinde sararma ve cildin derisine zarar verir. Elektronik sigarada böyle bir durumun oluşma ihtimali yoktur. Tütün sigarasına göre yaşlanmayı geciktirmiş olur. Böylelikle çoğu yararla durumdan faydalanma olanağı sağlıyor. Ayrıca her geçen gün tütün sigaralarında meydana gelen artışı görebilmek mümkündür. Bu artışın önüne geçebilmek için, kolay yoldan e sigara kullanarak, ekonominize katkı sağlamış olur. Çeşitli lezzetleri denemeye yardımcı olur ve kişi kendi aromasını kendine göre seçebilir.

Elektronik Sigara Bakımı Nasıl Yapılmalı

İlk olarak elektronik sigaranın bütün parçalarını sökün. Parçaların birbirinden ayrılmasından dolayı daha iyi temizlenmiş olur. E sigaraların cihazları değişkenlik gösterdiğinden dolayı, parçalarında da değişkenlik gösterebiliyor. Ürünü satın aldığınızda cihazın nasıl söküldü, temizliği, bakımı nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha sonra cihazın parçalarını çizmemeye dikkat edin ve nemli bir bez ile temizlemeye çalışın. Üzerine kir ve kalıntıların kalmamasına dikkat edin. Kesinlikle kimyasal ürünleri kullanarak bu işlemi gerçekleştirmeye çalışmayın. Bez ile temizleyemediğiniz yerleri, kulak temizleyici ile temizleyin. Daha sonra cihazın bataryasını da kuru bir bez ile temizleyin. Bataryanın ıslanmamasına dikkat edin. Aksi durumlarda zarar görebilir.

Elektronik Sigaranın Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Elektronik sigaraların diğer tütün sigaralarına göre daha kullanışlı ve maliyet bakımından daha uygun olduğunu fark edebilirsiniz. Sürekli kullanılması durumunda mutlaka bakımı yapılmalıdır. Çevre dostu olan bu ürünün hem uzun ömürlü kullanılması hem de temiz kullanılması için mutlaka temizliğini ve bakımını gerçekleştirmeniz lazım. Aksi halde kısa süre içinde kullanılmayacak hale gelebilir. Bunun için size maliyetli bir şekilde dönme durumu mümkündür.

E Sigara Bakımı

E sigaraların tütün sigaralarına göre daha hesaplı olmasından kaynaklı olması ve sigarayı bırakmaya yardımcı olmasından dolayı tercih edilme durumu yüksektir. Sizlerde sigarayı bu şekilde bırakabilir, daha az nikotin tüketmenize de yardımcı olur. Bunun için uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için mutlaka düzenli bir şekilde temizliklerini ve bakımlarını yapınız. Çünkü bakımı yapılmayan e sigaranın kısa süre içinde kullanılmayacak hale gelmesi, can sıkıcı durumlardan biri haline gelir. Üzerinde biriken kir ve tozların nemli bez ile temizlenmesi durumunda bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. E sigara kullanan mutlaka bakımını düzenli bir şekilde yapmaları en önemli noktalardan biridir. Sigarayı bırakmaya yardımcı olan bu ürünün batarya ömrünün de uzun olmasını sağlayacaktır.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır Mı?
Next reading
Elektronik Sigara Fiyatları Ne Kadar?