Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Hangi Hastalıklara Yol Açabilir?

Elektronik Sigara

Nikotin ihtiyacını tütün sigarası yerine elektronik sigara ile karşılayanların sayısı günümüzde giderek artıyor. Sigarayı bırakmak isteyip bir türkü istikrarını sürdüremeyenler için nikotin oranı aynı ancak daha zararsız olan elektronik sigara iyi bir aracı niteliği taşıyor. Gençler arasında da yaygın bir kullanım alışkanlığı bulunmasından dolayı e- sigaraya dair sürekli araştırılmalar yapılıyor.

En iyi e-sigara ürünleri
En iyi e-sigara ürünleri

Çıkan sonuçlar doğrultusunda elektronik sigaranın diğer sigaraya oranla daha zararsız ve keyif oranının daha yüksek olduğu belirtiliyor. Elektronik sigaranın çalışma sistematiği nikotin içeren sıvı dolu likitlerin buharlaşması ile solunmasına yöneliktir. Üstelik hazır olarak alınan likitlerin kimyasal içermemesi de güvenle kullanmayı mümkün kılıyor.

E-Sigaranın Avantajları Nelerdir?

Tütün sigaraya nazaran daha masum bir alışkanlık olarak nitelenen e sigara, pratik kullanımı nedeniyle de çoğu kullanıcının tercihi oluyor. Piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık 10 yıl geçmiş olan e-sigara, çeşitli markaların sürekli olarak geliştirdikleri ve ergonomik tasarımları ile dikkat çektikleri görülüyor.  Kullanıcıları için her an yanlarında taşıma avantajı ve şık bir görünüme sahip olması gibi etkenler içim keyfini artırıyor. Nikotin seviyesinin tercihe göre ayarlanabilir özellikte olması ise, nikotin ihtiyacı yüksek olan kişiler için avantaj sağlıyor. Tütün sigarasında olan başladıktan sonra bitirme gerekliliği e- sigara da yoktur. İstenilen anda cihaz kapatılarak sigara keyfine daha sonra devam edilebilir.

E-Sigara Kimlere Hitap Ediyor?

Sigaranın zararlarını bildiği halde bırakamayan kişiler e sigara modelleri ile daha kolay bu alışkanlığa veda ediyor. Keyif veren bir alışkanlığı tamamen bırakmak istemeyip yerine daha az kimyasal içeren bir ürün koymak isteyen kişilere hitap ettiğini söylemek mümkündür. Üstelik tütün sigarasına göre daha ekonomik ve uzun ömürlü olması, sağlığı kadar bütçesini düşünenler içinde iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Dünya çapında bir üne sahip olan e sigara, ülkemizde de gösterilen ilgi doğrultusunda giderek yaygınlaşıyor. Kullanımı basit, ergonomik ve uygun fiyatlı olması, sigara tiryakilerini birçok anlamda cezbediyor. Sigarayı bir anda bırakamayan pek çok kişi bu teknolojik cihazlar sayesinde nefes alışverişinin daha rahat olduğunu belirtiyor.

Elektronik Sigara Modelleri

Piyasaya çıktığı ilk zamanlar tek kullanımlık olan çeşitleri bulunan e sigara modelleri, şimdilerde daha teknolojik tasarımları ile yıllarca kullanım imkânı sunuyor. Kalem şeklinde tasarlanmış şekilleri kolay taşınmalarını sağlarken, belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken likitleri ile pratik bir sigara kullanımı sunuyor.

E- sigara kullanımına ve modellerine hâkim olan pek çok kişi türün sigarasına göre daha ideal bir deneyim sunduğunu savunuyor. Farklı aromalarla tatlandırılmış olan nikotin ise, sigara kullanıcılarının daha lezzetli bir alışkanlık edinmelerini sağlıyor. Günlük tüketilmesi gereken dozun aşılmaması durumunda zararları tespit edilmemiş olan şık tasarımlı e sigaralar, teknolojinin kötü alışkanlıklara dair en avantajlı icatları arasında sayılıyor.

Avantaj sağlayan e-sigara modelleri
Avantaj sağlayan e-sigara modelleri

E-Sigara Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Geniş kapsamlı bir sektör halini almış olan e- sigara, kullanıcılarına çok fazla model seçeneği sunuyor. Bu doğrultuda pek çok kişi satın alma aşamasında hangi marka ve model tercih etmesi konusunda derin bir araştırma içerisine giriyor. Likit seçimi de bu aşamada büyük önem taşıyor. Likit kapasitesi ve içeriğindeki nikotin oranı gibi detayların hepsi sigara kullanıcıları için kullanım hazzını doğrudan etkilemektedir.

Her çekişte nikotin buharını soluyacak olan kullanıcılar için yine likit aromasının doğal özlerden oluşması da önemlidir. Sevilen meyve ve aromaların bir araya gelmesi ile oluşan tatların yapay bir kokuda olması içim keyfini olumsuz etkileyecektir. Sipariş teslimi sonrasında cihaz ve likitin orijinal olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Orijinal olmayan ürünleri kullanmaktan sakınılmalı ve bu konuda garanti sunan siteler tercih edilmelidir.

E-Sigara Günde Ne Kadar Kullanılmalı?

Tütün sigarasını bırakıp birden e- sigaraya geçiş yapanlar, bu yeni model sigara alışkanlığında günlük dozajın ne kadar olması gerektiğini merak ediyor. Belirli bir haznesi olan likitlerin geneli yarım paket tütün sigarasına tekabül ettiği düşünüldüğünde, kişiler kendi kullanım sıklıklarına göre doz ayarlamasını yapabilirler. Yoğun sigara tüketimi olanlar için genellikle bir likit bittikten sonra ikincisine geçme ihtiyacı hissediliyor. E sigaraya geçiş amacı, daha az nikotin alımını desteklemek için olduğundan yeterli olduğu düşünülen miktarın üzerine çıkmamaya özen gösterilmelidir.

Elektronik sigara kullanan gençler
Elektronik sigara kullanan gençler

Miktar konusunda elektronik olan sigaraların marka ve modelleri de farklılık gösteriyor. Hoş kokusu ve aroması nedeniyle günlük tüketim miktarını ayarlamakta güçlük çekenler, içeriği kimyasallardan arındırılmış likitleri tercih etmelidir. E sigaraya gösterilen yoğun ilgi sayesinde bu oranda likitleri bulmak daha kolaydır.

E Sigara Likiti Nereden Alınır?

Modern sigara kullanımı olarak oldukça popüler bir yerde duran elektronik sigara, pek çok kişinin cihaz ve likit teminini henüz nereden yapacaklarını bilmedikleri bir konudur. Online bir pazara sahip olan e- sigara, en iyi model ve likit seçimi konusunda kullanıcılara onlarca seçenek sunuluyor. Düşük kalitede ve uygun fiyatlı olan likitlerine karşı temkinli olunmalıdır. Nikotin tüketimini ideal seviyeye düşürmek için tercih edilen bu sigara modelinden kalitesiz ürünlerle daha çok zarar görmek olasıdır.

Elektronik sigara fiyatları özelinde güvenilir siteler aracılığı ile e-sigara sipariş ederken, müşteri yorumları ve referansları gibi detaylara dikkat edilmelidir. Gerekli olan standartları sağlayamayan siteler sadece uygun fiyatlı oldukları için tercih edilmemelidir. Aksi halde e sigaranın avantajlarından ziyade zararlarına maruz kalmak olasıdır.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara ile Tütün Kullanımından Kurtulabilirsiniz
Next reading
E Sigara Kullanımının Kişiye Ne Gibi Faydaları Olur?