Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara ile Tütün Kullanımından Kurtulabilirsiniz

E-sigara kullanan gençler

İnsanlara normal sigaranın verdiği hissiyatı verir. Genel anlamda bir batarya ve atomizerden meydana gelir. İçine konulan kokulu ve tatlı sıvıları ısı vererek buhara dönüştürür. Atomizer ısı için gereken enerjiyi bataryadan sağlar. Bu esnada elektronik sigara diğer sigaraya benzeyen bir duman çıkartır.

E-Sigaranın Verdiği Avantajlar

Bu tarz sigaralarda zift katran gibi sağlığa çok zararlı olan maddeler bulunmaz. Kişinin tercihine uygun nikotin miktarı ile kişinin damak tadına uyan aromaların bulunduğu elektronik sigara fiyatları arasından size en uygun fiyatta bir likit kullanabilirsiniz. Yapılan çalışmalar, e-sigaranın normal sigaraya göre kat kat daha az riskli olduğunu gösteriyor.  E-sigara kullanırken nikotinin ya da diğer zehirli maddelerin ortaya çıktığı bir yanma olayı meydana gelmez. Araştırmacılara göre elektronik sigara gerçek sigaraya oranla 95% daha az risklidir. E-sigara kullanan insanlar gerçek sigarayı azaltmış ya da tümüyle bırakmıştır.

  • Sigaraya verilen tutarların kat be kat altını harcarsınız
  • Size ve etrafınıza rahatsızlık veren bütün kötü kokulardan uzaklaşırsınız
  • Size gerçek sigaranın verdiği hazzı verir.

Yeni Başlayanlara Uymayan Modeller

İlk yapılan hata sigarayı bırakır bırakmaz ona ilk benzeyen cihazı bulmaktır. Sigara benzeri cihazlar aynı buhardan üretir, yeteri kadar nikotin sağlar, insanın boğazında bıraktığı his hemen hemen hepsinde aynıdır. Aroma potansiyeli sınırlıdır. Normal sigaraya benzeyen elektronik sigaralar sigara bırakmak için uygun değildir.

E-sigara içen kız
E-sigara içen kız

Kişiye Göre Elektronik Sigara

Tekrar şarj edilir olan e-sigara ile başlamak tercihler arasında olabilir. Elektronik sigara modelleri arasında olan bu e-sigaralar, buharlaşma sağlayan e-likit ile doldurulan hazne ve ısı sağlayıp buharlaşma yapacak bataryadan meydana gelir. Bu hazneni kullanımı, kullanan kişiye normal sigaraya benzeyen bir boğaza vuruş etkisi yapar. Bu hazne birden fazla e-likit ile beraber kullanılabilir ve bu sıvı haznelerinin makinadan makinaya değişen sabit bir kapasiteleri vardır. Yüksek güç potansiyeli olan bataryalar, uzun süren bir nikotin seviyesi ile beraber sigaranın verdiği hazzı tekrar üretir ve sunar.

Seçimde Hangi Kriterler Önemli?

Sigara ile mücadele de elektronik sigara kullanacak olanlar piyasadaki e-sigara seçeneklerinin içinde kaybolabilir. İnsanlar için güzel bir tercih olacak e-sigaranın şarj istemeden kişiye tüm gün boyunca iyi bir haz sağlaması, kullanım kolaylığı olması ve iyi bir tat ile beraber normal sigarada olan boğazdaki vuruşu vermesi gerekir. Günümüzdeki modeller içinden doğru elektronik sigarayı keşfetmek için, sigara tüketirken size ait olan profili ve amacınızı saptamanız gerekir.

Profil Çeşitleri

Arada sırada sigara içenler: Gün içinde ortalama olarak 10 adet sigara içenler ve sigara bağımlısı olmayanlar bu gruptandır. Orta derece kullanıcılar: Gün içinde ortalama olarak 10-20 tane sigara içiliyorsa, sigara tiryakisi ve içmeden birkaç saat durabilenler bu gruptadır. Yoğun sigara kullanımı olanlar: Gün içinde 20 taneden daha fazla sigara içenler, sürekli sigara ile gezenler ve sigarasız mümkün değil diyenler bu gruptadır.

Elektronik sigara
Elektronik sigara

Hedef

İçilen sigara bütünüyle elektronik sigara ile değiştirilerek alınan keyif ve zevk korunur. Teferruatlarla uğraşmamak adına daha basit bir cihaz bulunabilir. Ayarlama yapmayı seviyorsanız, cihazınızı yükseltebilir ve farklı elektronik sigara modelleri keşfedebilirsin. Sigara içimini azaltmaktır. Bütçenizde meydana gelen olumlu değişimi görebilirsiniz.

Oranların Belirlenmesi

Kişiyi mutlu edecek düzeyde nikotin oranı olan bir e-likit tüketimi, normal sigaradan elektronik bir sigaraya geçiş yapılması konusunda kişiye yardımcı olur. Bu demek oluyor ki sıvı seçimi elektronik sigara seçiminde olduğu kadar önemli bir hamledir. Sigara bağımlılığında sigara eksikliğinden meydana gelen kötü hissin üstesinden gelebilmek için yeterli miktarda bir nikotin gerekir. Nikotinin miktarı sadece yaşanan bağımlılığa bağlı değil, bunun yanı sıra kullanılan alet ile ilgilidir. Performans olarak çok iyi olan bir alet, her çekme anında kişiye daha çok nikotin getirir.

Elektronik Sigara İçin Öneriler

Verdiği mutluluğu doyasıya yaşayabilmek için şarj sıkıntısı olmayan gün boyu kullanılabilecek bir e-sigara seçilmelidir. Sigaraya olan özlemi kapatmak için gerek miktarda nikotine sahip bir sıvı gerekir. Sigaranın verdiği tadın aynısını beklemeyin, sigara ve e-sigaranın verdiği hazlar kıyaslanabilir. Fakat doğru bir nikotin miktarı olan bir sıvı kullanırsanız istediğiniz keyfi bulacaksınız. Sigara ile e-sigara, kişinin uyguladığı çekiş açısından birbirinden farklıdır. Sigarada yaptığınız kısa ve hızlı çekişin aksine, e-sigarada çekiş süresi daha uzun ve daha rahat olmalıdır. E-sigarada çekme yaparken bataryada bulunan harekete geçirme butonuna basılması gerekir.

Sürekli olarak yedek bir coil olması iyi olur. Bu bölüm, e-sigaranın düzenli bir şekilde değiştirilmesi mecbur olan kısmıdır. Bu kısmın ömrü tükendiğinde, çekiş yapıldığı esnada alınan hazzın kalitesi azalır. Yeni takılan coille beraber, hazneye sıvı ekledikten sonra başlatma tuşuna basmadan bir süre beklemek gerekir. Bunun sayesinde yanık ve kötü bir tat alma riskiniz ortadan kalkar. İlk günleri atlattıktan sonra e-sigarayı çok fazla kullandığınızı düşünüyorsanız bu sizin suçunuz değildir, bu nikotini sağlayan elektronik sigaranın düşük veriminden ötürü kaynaklanır.

Nikotin bakımından sıkıntı oluşmaması açısından, nikotin tüketim seviyesini çok hızlı şekilde düşürmeyin. Alınan haz e-sigara kullanımında en önemli unsurdur, değişik sıvılar kullanabilirsiniz. E-sigaranın zamanımızda hala tartışılmakta olan konusu zararlı olup olmadığıyla ilgilidir. Yapılan bazı araştırmalara göre gerçek sigaranın aksine e-sigara kullanımı anında nikotinden yalnız kullanan insan etkilenir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Profesyonel Görünümü İle Elektronik Sigaralar Dikkat Çekiyor
Next reading
Elektronik Sigara Hangi Hastalıklara Yol Açabilir?