Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Kullanımında Artan Değerler

Elektronik sigara kullanıcısı

Sigarayı bırakmak isteyenler için el ve dudak alışkanlığını ortadan kaldırmadan koku ve duman özellikleri kullanılarak taşıyıcı aerosol sistem içinde nikotinli veya nikotinsiz buhar çıkaran alete elektronik sigara denir. Elektronik sigara dışarıya su buharı verilerek kullanıldığı için çevrede pasif içicilik düzeyini en aza indirir. E sigara normal sigaranın yerini alabilecek bir ürün olmayıp sigara tüketimini azaltan bir sigara simülatörüdür. Aşırı sigara tüketenlerin hem kendilerine hem de çevrelerindekilere zararını önlemek için tasarlanan e sigaralar oldukça yoğun ilgi görmektedir. Sigara tüketmeyip sigara içenlerin yanında pasif içici durumunda olanların rahat nefes almalarını sağlayan elektronik sigara çevre için zararsızdır.

Sigara tiryakilerinin, sigara içilmesi yasak yerlerin çoğunda kullanılabileceği e-sigara bağımlılığını azaltmaktadır. E sigara üreticileri kullanıcı ihtiyaçlarının beklentisi doğrultusunda sürekli elektronik sigaralarını geliştirmektedir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte gün geçtikçe daha kullanıcı odaklı hale getirilen e-sigaraların çeşitleri artmaktadır. Çeşitleri artan e sigaralar benzer parçalara sahip olduğundan kullanımları da benzerdir.

Elektronik sigaralar
Elektronik sigaralar

Elektronik Sigaranın Özellikleri

Son yıllarda ön plana çıkan elektronik sigaranın birçok özelliği vardır. E sigara, gerçek sigaranın yerine geçmeyen sigaranın olumsuz etkilerini azaltmak ve sigarayı bırakmak için tasarlanan e sigara simülatörüdür. E-sigara cepte taşınan ve şık tasarıma sahip özelliğinden dolayı sigara kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Kullanımı kolay olan elektronik sigara el ve dudak tiryakiliğinin önüne geçer. Kullanımı esnasında ateş kullanılmadığından dolayı elektronik sigaranın yangın riski bulunmaz. Pratik oluşu ve farklı kullanıldığında sigara kullanma isteğini azaltma özelliği vardır. Çevreyle dost tasarımlı özelliğe sahip olan e-sigaranın pasif işçiliği azalttığı gibi kirliliğe de sebep olmayan özelliği bulunmaktadır. Kokusuz olup hoş aromalar içeren likitlerin kullanımına uygun olan elektronik sigara hiçbir kanserojen madde içermez. Duman içermeyen özelliği sayesinde buhar çıkartarak psikolojik olarak sigara içilmiş hissi verir.

E-Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigaraların kullanım oldukça basittir. e sigaranın paketinde batarya, atomizer, likit tankı, çekim tuşu ve şarj aparatları bulunmaktadır. Bu parçalar elektronik sigaranın çalışmasını sağlayan ama malzemelerdir. Marka ve modele göre farklı biçimlere sahip olan bu malzemeler her elektronik sigara paketinde bulunur. E-sigara paketindeki bu parçaların montajı doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra sigara kullanılabilir hale gelir. Parçaları doğru şekilde birleştirilen e-sigaraları kullanmak için yeterli enerjiye sahip olmasını sağlamak gerekir. E sigaraların marka ve modeline göre şarj etme yöntemi değişmektedir. Bazı e sigaralar pillerle çalıştığı için sadece pilleri şarj etmek yeterli olur. Bazı e-sigaralar ise USB kablo yoluyla şarj olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte USB kabloya sahip olan e sigaralar bilgisayar, araç kiti, powerbank ve TV yoluyla da şarj edebilmektedir.

E-sigaraların şarj etme teknikleri farklı olsa bile e sigaranın kullanılmadan önce muhakkak şarj edilmesi gerekir. Şarjlı dolan elektronik sigaranın kullanılması için sigara likiti olarak adlandırılan içinde propilen glikol, bitkisel glikon ve nikotin bulunan sıvı e sigaraya aktarılmalıdır. E-sigaraya istenilen aromalardaki likitler eklenebilir. E-sigara likitleri kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine göre değişiklik gösterir. Elektronik sigaranın haznesine yeterli likit doldurulduktan sonra tuş kilidinin açılması gerekir. Çoğu elektronik sigara modelleri kullanıcının herhangi bir yanlışlık sonucu cihazı çalıştırıp olumsuz durumlar yaşamaması için tuş kilidi seçeneği bulundurmaktadır.

E-sigara aromalı duman
E-sigara aromalı duman

Tuş kilitleri ürünün markasına göre farklı şekillerde tasarlansa da genellikle çekim butonun birkaç saniye basılı tutulması veya butona birkaç defa basılması sonucu cihaz çalışmaya başlar. Genelde tuş kilidinin kalkıp kalmadığını ekrandaki ışıklardan anlaşılmaktadır. Tuş kilidi güvenli bir şekilde kaldırıldıktan sonra ağızlık olarak bilinen parçayı dudakların arasına alıp elektronik sigaranın buhar üretmesi için çekim butonuna basıp nefes alınmasıyla elektronik sigara kullanılır.  Nefes alma ve çekim butonuna basma işlemi aynı anda yapılmazsa ağza elektronik sigaranın likiti gelebilme durumu oluşur.

E Sigara Likit Çeşitleri

Sigarayı bıraktırma ve azaltma simülatörü olarak bilinen e sigara cihazının kullanımı için gerekli olan likit çeşitleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her zevke ve bütçeye hitap eden e-sigara likit çeşitleri oldukça yoğun ilgi görmektedir. Elektronik sigara likitleri arasından tercih yapılırken genellikle damak tadı ve kullanım amacına göre seçilir. Elektronik sigara likiti seçiminde nikotin oranı da önemlidir. Elektronik sigara likitleri cihaz içinde kullanıldığında ateşlenir ve havayla karışarak duman olarak değil buhar olarak ortaya çıkar. Ortaya çıkan buhar duman olmadığından dolayı kötü bir koku yaymaz.

E-sigara likit aroma
E-sigara likit aroma

Likitin aroması farklı ise meyveli gibi kötü kokudan ziyade hoş bir aroma tadı verir. Elektronik sigara likitlerinin içinde nikotin, su, gliserin, propilen glikol ve tatlandırıcı maddeleri bulunmaktadır. E-sigara likitlerinin nikotinli, nikotinsiz sigara içimi ve nargile içimi başta olmak üzere birçok aromalı çeşidi vardır. Elektronik sigara likitlerinin en çok tercih edilen aromaları arasında başta kahveli olmak üzere vanilyalı, bisküvili, çilekli, vişneli, şeftali, bademli, çikolatalı, kavunlu, elmalı ve limonlu cheesecake gibi farklı taşları bulunmaktadır. Kullanıcıya sigaranın kötü etkisini hafifleterek meyve aroması veren elektronik sigara likitleri her zevke ve bütçeye hitap etmektedir. Dilediğiniz meyve aroması ile bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. İster çilekli, ister muzlu ve daha pek çok çeşidi deneyerek çevrenizdekilere de öneride bulunabilirsiniz.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kaliteli E Sigara İle Basit Modeller Arasındaki Kaliteli Farkı
Next reading
Elektronik Sigara Nedir? Ve Nasıl Çalışır?