Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Likit Seçimi Nasıl Olur?

E likit

Elektronik sigara söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok likit seçeneği vardır. Kişinin isteğine ve zevkine göre seçim yaptığında sigara içme isteğinin gün geçtikçe azaldığına inanılmaktadır. Sigara bağımlılığını kırmayı hedefleyen e-sigara, içinde muzlu çikolata, çilek, Türk kahvesi ve daha birçok aromanın bulunduğu e-likitleri barındırıyor. Sevmediğiniz tatları seçerken likit isterseniz tütün bağımlılığından kurtulmanız mümkündür. Tütünden nefret etmenize ve damağınızdaki kötü tattan bir an önce kurtulmak istemenize neden olur. Bu konuda sigarayı bırakma önerileri arasında çikolata sevmeyen birine çikolata likidi verilmesi veya çileği sevmeyen bir kullanıcıya çilek likidi verilmesi yer almaktadır.

Bir E-Sigara Ne İşe Yarar?

Bu e-sigara klasik sigara bağımlılarının sigaranın zayıflığından kurtulmak, sağlıklı bir zihin ve beden yapısına kavuşmak için kullandıkları bir yardımcı gibi görünüyor. Vücuda duman yerine buhar veren e-sigaralar, sigaranın verdiği zararı azaltır. E-sigara kullanırken cihazın pilinin bitmemesine, pilin doğru takılmış olmasına ve likidin dolu olmasına özen gösteriniz.  Cihazın kullanım şartlarına uygun kullanılması halinde sigaranın zararları önlenebilir. Bu bağlamda, aşırı yüklenme ve aşırı dozdan kaçınmak gerekir. Ürünü sürekli olarak kesintisiz pil ile kullanmak yerine şarj edip kullanmalısınız. Elektronik sigara kullanırken likidi doldurmadan kullanmamak da önemlidir.

E sigara
E sigara

E-Sigara Çeşitleri Nelerdir?

Sigara bağımlılığından ve sigaranın zararlarından kurtulmak isteyen herkesin e-sigara kullanması önerilir.  Çünkü duman yerine buhar üreten e-sigaraların her gün sigara içme isteğini azaltması insan sağlığının önemini göstermektedir. Sağlığına önem veren, sigaranın zararlarını ortadan kaldırmak isteyenler, bağımlılıktan kurtulmak isteyenler ve daha sağlıklı bir vücut için çabalayan herkesin kullanabileceği e-sigaralar giderek yaygınlaşıyor.

Elektronik Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-sigara kullanırken bazı kriterleri göz önünde bulundurun, sigaranın ömrünü uzatın veya kısa sürede şeklini değiştirin. Bu nedenle elektronik sigara kullanıcısının talimatlara uyması, cihazı iyi durumda tutması ve uyarılara uyması gerekmektedir. Boşalmış bir cihaz doğrudan şarj cihazına bağlanmalı ve kullanılmamalıdır.

Ayrıca likit içermeyen elektronik sigaraların sürekli kullanılmasına gerek yoktur ancak likit ilave edildikten sonra kullanılması tavsiye edilir. Araç kullanırken elektronik sigara kullanmamaya özen gösterilmelidir. Bu şekilde kendi hayatınızı ve başkalarının hayatlarını tehlikeye atmazsınız. Kapalı mekânlarda kullanılması tavsiye edilmez, açık alanda doğru kullanım ile bağımlılıklarımızdan kurtulmak mümkündür.

E-Sigaradan Likit Nasıl Seçilir?

Bir çok elektronik sigara modelleri bulunur ve bu modellerin farklı aroması bulunmaktadır. Elektronik sigara satın alırken güvenilir bir firmadan alınmış olmasına, kalite testlerinden geçmiş olmasına ve sağlam bir yapıya sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ömrünü uzatmak için kullanmadan önce uzman tavsiyesi almak da iyi bir fikir olabilir. Elektronik sigaralar için likit seçimi yapılırken istenmeyen aromalar tercih edilmelidir.

Bu durumda kişinin sigaraya karşı zaafının azalacağına ve sigarayı bırakacağına inanılır. Örneğin çikolata sevmeyen birinin çikolatalı sıvı tercih ettiği ya da Türk kahvesini sevmeyen birinin bu yönü seçtiği söylenmiştir. Kişinin damak tadına giren bu tat, sigaraya olan zaafını azaltır ve gün geçtikçe bağımlılık derecesini yok eder.

Elektronik Sigara
Elektronik Sigara

Elektronik Sigara Fiyatı Ne Kadar?

Elektronik sigara, tütün bağımlılığını ortadan kaldırmak için tanıtıldı. İnsanların sigara bağımlılığını kademeli olarak azaltmayı amaçlamaktadır. Kaliteli ve sertifikalı elektronik sigaralar tercih edilmelidir. Bilinmeyen, kalitesiz ve sertifikasız ürünlerin tedarik edilmesi vücuda zarar verebilir. Bu bağlamda e-sigara arzını elektronik sigara fiyatları değil kalite belirler.

Kaliteli ürünler sunarak sigaranın zararlarını ortadan kaldırmak, hatta tütün bağımlılığını tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Bu nedenle e-sigara arayanların kaliteli, dayanıklı ve güvenilir bir ürün araması ve tanınmış firmalardan temin etmesi önemlidir.

Elektronik Sigara Nedir? Neden Tercih Edilir?

Elektronik sigara, buharlaştırıcılı dumansız bir cihazdır. Diğer uçtan hava emildiğinde sensör bunu algılar ve entegre devre devreye girer. Devreye güç bağlanır ve cihazın sprey kısmında bulunan yüksek frekanslı osilatör kısmı devreye girer. Tungsten adı verilen tel, temas ettiği alkaloidal sıvıyı hemen ısıtır ve buharlaştırır. Ortaya çıkan soğuk hava, mevcut emme havası ile birleştirilir.

Kartuş İçeriği

Kartuşundaki alkaloit sıvı miktarı kişinin tercihine göre değişmekle birlikte gliserin, glikol, propilen, esans ve nikotin içermektedir. İçindeki kartuşlar nikotin içeriğine göre sınıflandırılmıştır. Kişinin normalde içtiği sigara miktarı ile belirlenen seviyeden başlayarak nikotin miktarını sıfıra indirmeyi amaçlar. Böylece vücut, kapana kısılmış nikotin bağımlılığından yavaş yavaş kurtulur. Dilerseniz nikotinsiz sigara içme alışkanlığı eğlence amaçlı da sürdürülebilir.

Elektronik Sigara Almanın Avantajları

E-sigara kullanmanın en büyük avantajı hiç şüphesiz normal sigaralara göre çok güvenli olmasıdır. Konvansiyonel sigaralarda, elektronik sigaralarda kansere neden olan madde miktarı daha düşüktür. Normal sigaralar gibi duman üretmediği için zararlı kimyasallar ya da kötü kokular yaymaz. Çevredeki insanların sağlığına zararsızdır ve çevre dostudur. Sigara gibi kaldığı yerde alev alma tehlikesi yoktur. E-sigara kullanımı sayesinde çevre kirlenmez, kurum veya kül gibi atıklar oluşmaz.

E-Sigara ile Sigarayı Bırakmak

Elektronik sigara, sigarayı bırakmak için iyi bir yoldur. Çünkü alınan nikotin miktarı kişinin kendisi tarafından belirlenir. Çünkü aşırı miktarda nikotin başlangıçta azaltılabilir ve zamanla yok edilebilir. Normal sigaralar yılda büyük meblağlara mal olurken, elektronik sigaralarda durum böyle değil. Bir defa alınan elektronik sigara sadece likidi değiştirilerek kullanılabilir. Ve bu fiyat normal sigaralara göre çok küçük miktarlara tekabül ediyor.

E sigara dumanı
E sigara dumanı

E-Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik sigaraların çalışma prensibi oldukça basit ve pratik olup temiz cihazlardır. E-sigara kullanımında herhangi bir zorluk yoktur. Mantık, normal bir sigaradakiyle hemen hemen aynıdır. Cihazda sıvı nikotin buhara dönüşür. Pille çalışan elektronik sigaralar, kullanıcı tarafından dilediği zaman kullanılabilir. Bir kişi ağızlıktan çıkan dumanı içine çeker ve sırayla bir düğmeye basarak cihazı çalıştırır. E-sigaraların üç ana bölümü vardır. Pil, ağızlık ve atomizerden oluşan cihazlar, kişinin gerçek sigaralara veda etmesini sağlar. E-sigarayı oluşturan bileşenler sayesinde cihaz sorunsuz çalışmaktadır. Bir e-sigara için önerilen parçaların kalitesi çok önemli bir faktördür.

Orijinal Elektronik Sigara Nasıl Anlaşılır?

E-sigara kullanıcılarının en çok zorlandıkları konulardan biri de sahte ve gerçek likit konusunu anlamaktır. Piyasada birçok sahte ürün var. Bu sahte ürünlerden biri de e-sigara yapımında kullanılan sıvı formdur. Sahte likit formlar beyaz ve kalitesiz plastik kaplarda satılmaktadır.

Şişenin üzerinde son kullanma tarihi ve üretim tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi yoksa bu ürünün sahte olduğunu hemen anlayacaksınız. Orijinal elektronik sigaralar kaliteli ve cam kaplara sahiptir. Bu kapların üzerinde hem son kullanma tarihi hem de üretim tarihi açıkça belirtilmiştir. Ayrıca görünür bir barkod numarasına sahiptir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
E-Sigara Bakımı Özellikleri Ve Kullanımı
Next reading
E Sigara Şarj Etme Yöntemleri Nelerdir?