Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Likiti

E-sigara ve likit

Bütün dünyanın her yerinde sağlık sorunları yaşanmaya başlamış olduktan sonra sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar sonucu sigaranın etkileri gün yüzüne çıkmıştır. Sağlıklı bir toplum için ve sağlıklı yaşam için sigaranın olumsuz etkilerinden insanları kurtarmanın bir yolu olarak sigara kullanımını azaltmak hatta bütünüyle bırakmak olduğu görüşünü belirtmişlerdir. Yapılmış olan çalışmalar ile e sigaralarda likit nikotinin miktarı az olarak kullanılmasının insanların sağlığı bakımından faydalı olabileceği ifade edilmiştir. Bireylerin büyük bir çoğunluğu sigara tiryakisi durumunda ve bu insanların bedenleri günlük nikotin ihtiyacı duyar durumuna gelmiştir.

E-Sigarada Likit Çeşitleri

Elektronik sigara modelleri içinde insan sağlığına zararı olmaması için aromalı bitkilerden yapılmış olan likitler yer alır. E-sigara cihazları üzerinde yer almış olan tanklar ile likit nikotini depo eder ve likiti buharlaştırma yaparak dışarıya çıkarır. E-sigara üreticileri cihazların tasarımını gerçekleştirirken cihaza uygun olan likit çeşitlerini de birlikte üretimini gerçekleştirirler. Her zaman marka olan likit kullanmak istenilen sonuca pratik bir şekilde ulaşmayı daha kolay kılar. Likit çeşitleri içinde gliserin aroması ve nikotin karışımı ile birleştirilmiş olur. Bu nikotin karışımları bitkisel veya sentetik ürünlerden üretimi yapılarak müşterilere satışa sunulur. Bunların içinde bitkisel olanlar tercih edilmesi sağlık yönünden oldukça yararlıdır.

E sigara likit dolumu
E sigara likit dolumu

E-Sigara Kullanımı Gerçekleştirirken Doğru Tercih Yapmak Nasıl Olur?

Elektronik sigarayı kullanmayı düşündüğünüzde mutlaka bir sağlık uzmanı ile görüşme yaptıktan sonra uygulanacak olan tedavi yöntemine göre ve hekimin tavsiye ettiği özelliklerde elektronik sigara çeşidini kullanmak gerekir. Başarı hedefli olacak bir tedavi için orijinal ve istenilen miktarları sağlayabilecek şekilde cihazlar sizin için faydalı olacaktır. Her şeyden önce e sigara sadece tedavi maksatlı kullanmış olduğunuzu kabul etmeniz ve tavsiye haricinde kullanmamanız gerekir. E-sigara fiyatları likit ve marka ve içeriklerine göre değişiklik gösterir. E sigara konusunda yapmış olduğunuz seçimler fiyatlara göre değil içerik özelliklerine göre yapmanız sizin için faydalı olacak bir seçimdir. Doğru olan likit seçimi sigara bağımlılığından kurtarmak için size yarar sağlayacaktır.

E Sigara Modelleri

Elektronik sigara üreticileri e-sigara cihazlarının bütün aksamlarını ve likitlerinin üretimini detaylı bir şekilde gerçekleştirirler. E sigara kullanıcı sayısı da dünya genelinde hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştır. Ülkemizde online siteler üzerinden yapılan satış oldukça fazladır. Teknolojinin gelişmelerinden faydalanarak elektronik sigara çeşitlerine yeni özellikler ilave edilmiştir. Kullanıcıların dikkatini çekebilmek için e-sigarada yeni tasarımlar ortaya sürülmüştür. Tüketicinin en çok dikkatini çekmiş olan e sigara likit oranları yer alıyor. Elektronik sigara da her markanın kendine ait likit çeşitleri mevcuttur.

Likit Çeşitlerinde Premium

E-sigara kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak likit çeşitleri de aynı oranda yaygınlaşmıştır. Elektronik sigara piyasasının genişlemiş olması kullanılan likit çeşitlerini de daha da artırmaya yönetmiştir. Elektronik sigara kullanıcıların likit seçimlerinde en çok tercih ettikleri Premium likit tercihe genellikle doğru bir tercihtir. Premium likitler kullanıcılar tarafından içimi oldukça kolay ve yumuşak olduğu ifade ediliyor. Premium likit içinde bulunmuş olan vejeteryan gliserol kullanıcıya biçim esnasında kolaylık sunar. Bu özelliklerden dolayı e-sigara piyasasının büyük bir oranı premium likitlerinden oluşmuştur. Premium likitler içinde yer alan PG ve VG miktarları nikotin oranları ile alakalı değil keyfi ile alakalı olan özelliktir.

Elektronik Sigara Likit

E-Sigara Çeşitlerinde VG ve PG Değeri Ne Anlama Gelir?

Elektronik sigara kullanıcıları son teknoloji olan modern bir modele sahip cihaz seçimi yaparken bununla birlikte e-sigaralarda kullanılmış olan ve nikotin oranı azaltılmış likitler içinde profilen gliserin PG ile birlikte bitkisel gliserin yani vejetaryen gliserin VG kullanımı yapılmıştır. Bu özellikleri de yapılmış olan standart likitler Premium likitler olarak çeşitleri üretimi gerçekleştirilir. E-sigara piyasasını %85’ini VG kullanımı oluştururken %15’lik kısmı ise PG kullanan bölümüdür. VG içinde ek olarak kimyasal maddeler bulunur.

E Sigaralarda Likit Ne Anlama Gelir ve Nasıl Yapılır?

E-sigaradan söz edildiği zaman akla ilk gelen nikotin maddesidir. Elektronik sigaralarda kullanılmış olan likitlerin hazır hale getirilmesinde çeşitli kahve aroması çeşitli tropik meyve aromaları ve beraberinde çikolata aroması kullanılabiliyor. Elektronik sigara kullanıcısı tarafından kolay kullanım için aromalar kullanılmakta ve nikotin miktarı onlara göre ayar yapılabilmektedir. E sigara likitlerinin hazırlığımı aşamasında PG ve VG oranları çeşitli olarak ayarı yapılır. Daha sonrasında kullanıcıların tercihine sunulur. E sigara likitleri içinde yer almış olan maddelerin miktarlarını ayrıntılı bir şekilde bilgi alarak kendini likit nikotin hazırlama işlemini yapabilirsiniz. Likitler içinde VG ile PG Saf su araması olan nikotin yer alır.

Elektronik Sigara likit dumanı
Elektronik Sigara likit dumanı

E-Sigarada Likit Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

E-sigaraların amacına uygun olarak kullanımının yapılması ve talep edilen tedavi sonucuna ulaşabilmek için doğru olan likit nikotinin seçimi oldukça önemlidir. Sağlık uzmanlarının yapmış olduğu tavsiyelere göre nikotin oranı aşamalı olarak azaltılması uygun bir tedavi biçimidir. Likit seçimi yaparken bitkisel aromalı olması ve beraberinde kimyasal içermemesine de dikkat edilmelidir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Fiyatları Neye Göre Değişiyor?
Next reading
Elektronik Sigarada MTL İçimi Nedir?