Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigara Markaları

E Sigara

Elektronik sigara tütün alışkanlığı olan kişiler tarafından içilen bir sigara türüdür. E sigaralar tüm dünya’da oldukça yaygın kullanılıyor. Elektronik özelliğine sahip sigaranın daha hafif olduğu biliniyor. Türkiye’de elektronik sigara kullananların sayısının oldukça fazladır.

Elektronik sigara markalarının fazla olması, elektronik sigaraya olan ilginin artmasına neden oldu. E-sigara markaları Joyetech, Vaporesso, Jull, , Aspire, Wismec, Smok, Eleaf, Kargertech, CosmigFog ve Delirium gibi markalardan oluşuyor. Bu markada ki e sigaraların özellikleri farklıdır. Elektronik sigaralar parça halinde olduğu için yedek parça olarak da satılabiliyor.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, tütün özelliği bulunan sigaranın içme hissini sağlayan bir sigara türüdür. Elektronik sigaranın temel yapısında atomizer sistem ve bataryadan bulunur. Atomizer içine konulan aroma sıvısı sayesinde buhara dönüşüm sağlanmış olur. Atomizer ısı üretmesini sağlamak için enerjinin tamamını bataryadan alır.

Elektronik sigaradan oluşan buharı çekmek için çekim gücüne ihtiyaç duyulur. Oluşan buhar duman halinde e-likit olarak tanımlanır. Elektronik sigara küçük, orta ve büyük çapta kullanıcılara göre farklı kitlerden Dizayn edilmiş bir üründür. Elektronik sigarayı kullanarak içerisine istediğiniz e-likit ekleyebilirsiniz.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara sigarayı bırakmak için kullanılan bir sigara türüdür. Normal sigara gibi tütün ve nikotin özelliğine sahip değildir. Bataryası ve kiti bulunarak iki parça halindedir. Elektronik sigara buharlaştırma özelliğine sahip bir cihazdır.

Kullanımı oldukça kolaydır. Hava sensoru sayesinde duman oluşturur. Elektronik sigaranın uç kısmında bulunan boşlukta ki havayı çekerek duman oluşur. Bu duman normal sigarada olan duman gibi fazla değildir. Kartuş içerisinde bulunan alkolik, su, etanol, tütün çiçeği, alkolik sıvısı gibi yardımcı maddeler bulunur.

Elektronik sigara kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başladı. Özellikle 18 yaş üzeri yetişkin bireyler elektronik sigara kullanılıyor. Normal sigara bulunan rahatsız edici duman, elektronik sigarada bulunmaz. Hatta elektronik sigara kullananlar, kısa süre içerisinde sigarayı bıraktığı gözleniyor. Elektronik sigaranın kullanımının kolay olması ve hiç zahmet vermemesi kullanıcılara avantaj sağlar.

Elektronik Sigaranın Önemi

Elektronik sigaralar hayatımıza girdikten sonra 100 sigara kullanıcıdan 70 tanesinin sigarayı bıraktığı gözlemlendi. Durum böyle olunca da elektronik sigaraya olan ilgi bir anda arttı. Durum bu şekilde olunca da, sigara tiryakileri elektronik sigarayı deneme başladı.

Fakat iradesini yetersiz kalanlar ve dış çevreden etkilenenler elektronik sigaranın bir işe yaramadığını söyledi. Fakat bilinçli kullananlarda durum tam tersi olarak belirlendi. E sigara kullananlar normal sigara içenlere göre hem daha sağlıklı hem de tasarruf yönünden daha avantajlıdır.

Sigara insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Sigara üzerinde yazan ‘’sigara öldürür’’ yazısının olmasına rağmen sigara içenlerin sayısı oldukça fazladır. Elektronik sigaranın temel amacı, sigarayı bıraktırmaktır.

Elektronik Sigaranın Avantajları

Elektronik sigara insan hayatını olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. E-sigara kullananların avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Avantajları şu şekildedir;

  • Uzmanlar normal sigara kullananların vücudunda kanserojen madde olduğunu belirtti. Elektronik sigara kullanıcılarında bu sıfır risk taşır.
  • Normal sigara dumanı üretmediğinden dolayı karbon monoksit yaklaşık 4000’e yakın kimyasal içeriğe sahip olmasına kimyasal içerik içermez.
  • Elektronik sigara kullananlar çevreye herhangi bir zarar vermez.
  • Sigara gibi ateş özelliği bulunmadığından dolayı, yangın çıkartma tehlikesi sıfırdır.
  • Sigara içenlerde olan nefes darlığı, elektronik sigara kullananlara göre daha fazladır. Elektronik sigara kullananlarda solunum normal seviyede olur.

Elektronik Sigaranın Temizlenmesi

Elektronik sigaranın kullanımı nasıl kolay ise temizlemesi de o kadar kolaydır. Elektronik sigara birkaç defa kullanıldıktan sonra temizlenmelidir. Günde 1 defa temizlenmesi yeterlidir. En fazla kullanılan temizleme standart temizlemedir.

Atomizer tankında aşırı tortu birikintisi oluşmuşsa, ılık su ile temizlenmelidir. E sigarayı atomizer parçalarından ayırarak yıkanır. Her parçayı hemen sonra aparatlarını suyun altında tutarak yıkayın. Islak kalmayacak şekilde peçete ya da havlu ile kurumasını sağlayın.

Yıkama sonrasında tankın yeteri kadar temizlenmediğini düşünüyorsanız, bir kabın içine su koyarak mikro fırında yaklaşık 2 dakika suyu ısıtın. Ilık olan suyun içine parçaları koyarak bekletin. Su soğuyana kadar parçalar özleşmiş olur. Tank içerisinde maddeler suda çözülmüş olur.

Daha sonra ıslak kalmayacak şekilde silerek, kurumasını sağlayın. E sigara günümüzde oldukça yaygın kullanılmaya başladı. Model olarak oldukça şık bir yapıya sahiptir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Fiyat Aralıkları Nelerdir?
Next reading
Elektronik Sigara Öksürük Yapar Mı?