Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigarada Likit Seçimi Nasıl Olmalı?

Duman çıkartan e sigara likit

Elektronik sigarada pek çok likit seçimi yapılabilmektedir. Kişinin talebine ve zevklerine göre tercih yapması durumunda günden güne sigara içme isteğinin de azalacağı düşünülmektedir. Sigara bağımlılığından kurtulmayı amaçlayan e sigaranın, muzlu çikolatalı, çilekli, Türk kahveli ve daha pek çok aromaya sahip likitleri bulunmaktadır. Likit seçimi yaparken hoşlanmayacağınız aroma talebinde bulunmanız ile sigara bağımlılığından kurtulmanız olasıdır.

Bu durum sizin sigaradan tiksinmenizi damağınızdaki kötü tattan bir an önce kurtulma isteği duymanızı sağlayacaktır. Bu açıdan çikolata sevmeyen birinin çikolatalı likit tercih etmesi ya da çilek sevmeyen kullanıcının çilekli likit temini sigara bağımlılığını ortadan kaldırma konusunda yapılan önerilerdendir.

E-Sigara Ne İşe Yarıyor?

Elektronik sigara bağımlısı olan kişilerin sigaraya olan zaafını ortadan kaldırmak ve sağlıklı bir ruh ve beden yapısına ulaşmak için kullandıkları bir yardımcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücuda duman yerine buhar veren e-sigara, sigaranın zararını yaraya indirmektedir. Kolaylıkla şarj edilebilmektedir. Ayrıca temizliği ve iç yapısının değişimi de kolay olmaktadır. E sigara kullanırken cihazın şarjının bitmemesine bataryasının sağlam şekilde takılı olmasına, likitinin dolu olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Cihazı kullanım koşullarına uygun şekilde kullanıp sigaranın zararlarından kurtulmak mümkündür. Bu açıdan aşırı yüklemeden ve fazla doz alımından kaçınmak gerekmektedir. Şarjı biten ürünü ısrarla kullanmak yerine şarjını doldurup kullanmak gerekmektedir. Likiti bittiyse doldurmadan kullanmamak da elektronik sigara kullanımı açısından önemlidir.

E Sigara Çeşitleri Nelerdir?

Elektronik sigaranın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler kişinin isteğine göre temin edilebilmektedir. Joyetech, Eleaf, Smok, Kangertech, Aspire, Wismec, Va poresso, Pod mod’lar, Jul gibi pek çok e-sigara çeşidi  normal sigaraların İnsan vücudunda bıraktığı hasarı ortadan kaldırmak amacıyla piyasaya sürülmüştür. Sigara bağımlılığından kurtulmak ve sigaranın zararlarından arınmak isteyen herkesin e sigara kullanması önerilmektedir.

Çünkü duman yerine buhar veren e sigara günden güne sigara içme isteğini azaltmaktadır bu da insan sağlığına verilen öneme işaret etmektedir. Sağlığına önem veren, sigaranın zararlarından kurtulmak isteyen, bağımlılığını yok edip daha sağlıklı bir bünye erişmek için çabalayan herkes tarafından kullanılabilen e-sigaralar kullanım kapasitesini giderek genişletmektedir.

E-Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-sigara kullanırken bazı kriterlere dikkat etmek sigaranın ömrünü uzatır ya da kısa sürede içinde deforme olmasına neden olur. Bu nedenle e sigara kullanıcısının talimatlara uyması, cihazının iyi bir şekilde muhafaza etmesi ve uyarıları dikkate alması gerekmektedir. Şarjı biten bir cihazı direkt şarja takmak, kullanımdan kaçınmak gerekmektedir.

E sigara kullanan bayan
E sigara kullanan bayan

Ayrıca içinde likit kalmayan e-sigarayı da ısrarla kullanmamak gerekmektedir, içine likit koyduktan sonra kullanmak önerilen kullanım şeklidir. Araç kullanırken elektronik sigara kullanmamaya dikkat etmek gerekmektedir. Böylelikle hem kendi canınızı hem başkalarının canını riske atmamış olursunuz. Kapalı alanlarda kullanımı da önerilmemektedir, açık alanda doğru kullanım ile bağımlılıklarımızdan kurtulmanız olasıdır.

E Sigarada Likit Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Elektronik sigaranın pek çok modeli ve pek çok aroması bulunmaktadır. E sigara temin ederken güvenilir bir firmadan almaya, kalite testlerinden geçmiş olmasına ve sağlam yapısına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca kullanmadan önce bir uzman desteği almak da kullanım ömrünü uzatmak açısından iyi bir fikir olabilir. Elektronik Sigarada likit tercihi yaparken hoşlanılmayan aromalar tercih edilmelidir.

Bu durumda kişinin sigaraya olan zaafının azalacağı ve sigara tiryakiliğini ortadan kaldıracağı düşünülmektedir.  Örneğin çikolata sevmeyen birinin çikolatalı likit tercih etmesi veya Türk kahvesinden hoşlanmayan birinin bu yönde seçim yapması önerilmektedir. Kişinin damağına yerleşen bu tat sigaraya olan zaafını azaltacak, bağımlılık derecesini günden güne yok edecektir.

Elektronik Sigaranın Fiyatı Ne Kadar?

Elektronik sigara, sigara bağımlılığını ortadan kaldırmak üzere ortaya konmuştur. Kişilerin sigara bağımlılığını kademe kademe azaltmak üzere devreye girmektedir. Kaliteli ve sertifikalı e-sigaraların tercih edilmesi gerekmektedir. Bilinmeyen, kalitesiz, sertifikasız ürün temini bünyeye zarar verebilir. Bu açıdan elektronik sigara temin ederken fiyatı değil kaliteyi baz almak gerekmektedir.

Kaliteli ürün temini ile sigaranın zararlarından kurtulmak hatta sigara bağımlılığını tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Bu nedenle elektronik sigara arayışında olanların kaliteli, sağlam, güvenilir bir ürün arayışına girmeleri ve bilindik firmalardan temin etmeleri önemlidir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır ve Nasıl İçilir?
Next reading
Herkes Elektronik Sigara Kullanabilir Mi?