Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigaranın Ömrünü Uzatmak için Bakım Yapılmalı mı?

E Sigara

Elektronik olan her cihaz bakım gerektirir. Gerek temizliği gerek yedek parçaları uzun bir kullanım süresi için özen ister. Sadece birkaç taktik ile kullanım ömrünü uzatmak ve iyi bir verim almak mümkün oluyor. Daha önce hiç bakımı yapılmamış bir e-sigara ile düzenli bakımı yapılmış bir e-sigara arasında gözle görülür bir fark oluyor. Eğer bir elektronik sigara sahibiysek bunun yedek parçaları ve temizliği ile de bilgili olmamız gerekir.

Değişim zamanı gelen parçalar ve temizliği yapılan temel tankı ile uzun kullanımlı bir cihaz sahibi olmak mümkün. Yalnızca bir kere satın alacağımız ve sadece likit değişimi yapacağımız cihaz özenli ilgiyi hak ediyor.

Atomizer Ömrü Nedir?

Elektronik sigara içinde var olan sıvının buhar şeklinde havaya karışmasını sağlayan parça,atomizerdir. Bakımının aksatılmaması gereken en önemli parçadır. Doğru bir bakım ile uzun ömürlü bir atomizere sahip olmak imkânsız değildir. Peki, likit şeklindeki bu sıvıyı süratli bir şekilde ısınmasını sağlayan bu atomizerler ne kadar yaşarlar? Bu sorunun cevabı kullanıcının e-sigarayı ne sıklıkla kullandığına ve cihazı kaç watt da çalıştırdığında göre değişiklik gösterir.

Kalıntı şeklinde atomizere yapışan likitler tat almayı azaltacağından yine temizliğinin yapılmamış olması da başka bir cevap oluyor. Ortalama olarak haftada bir yapılan coil değişimi elektronik sigara ömrünü uzatmaya yeterli olacak birkaç taktikten biridir.

En Doğru Atomizer Temizliği Nasıl Olmalı?

Elektronik sigaranın sadece doğru çalışması için değil aranılan tadın alınması için de atomizer temizliğinin doğru yapıldığına emin olunmalı. Vanilya kokulu bir likit kullanıyorken yanık kokusu almak tamamen atomizerin üzerinde kalmış likit parçalarından olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de tank ve atomizer başlıkları olan coillerin tertemiz olması gerekir.

Temizlik işlemi son derece basittir. Bunun için bir kulak temizleme çubuğu bile iş görebilir. Alkole batırılarak yapılan temizleme işlemi daha kısa sürede sonuç verecektir. Ancak unutulmamalıdır ki, temizleme aksatıldığında kanallar daha da tıkanacak ve bastırıldığında çıkmayan, yapışıp kalmış tanecikler oluşacaktır.

En Çok Kullanılan Bakım Yöntemleri

Genel olarak temiz bir kulak çöpü ile temizlenebilen atomizerler daha kapsamlı bir temizlik için su ile temas ettirilebilir. Su içinde bırakılan atomizer parçası ile kalıntılardan kurtulurken tamamen alındığından emin olduktan sonra kurumaya bırakılması gerekiyor. Elektronik olan tüm ürünlerde olduğu gibi tamamen kurumuş olması sağlık açısından son derece önem arz ediyor.

Çok fazla kirlenmediği düşünülüyorsa üfleme yolu ile tozların giderilmesi mümkün oluyor. Kullanım sıklığı ile ilgili olarak değişen partikül temizleme işlemi, düzenli ve itina ile yapılması gerekiyor.

Elektronik Sigara Ne gibi Avantajlar Sunuyor?

Teknolojinin insanlığa kattığı hizmetlerden biri olan e-sigara, sigara sektöründe kendine önemli ölçüde yer buldu. Tütünlü sigara mamullerinin pek çok olumsuz şartlarından kurtulmak isteyen her kişi e sigara ile aradığını buldu ve edinmeye başladı. Sağladığı avantajlar diğer mamullere göre oldukça fazla;

  • Yapılan araştırmalara göre bir e-sigara içinde zararlı madde tütünlü sigaraya oranla %95 daha az bulunuyor.
  • Ekonomik olması yönüyle diğer sigaralardan ayrılıyor. Kullanım sıklığına bağlı olarak likit haznesini doldurmak yeterli oluyor.
  • Şık ve zarif tasarlanan modelleri ile göze hitap ediyor.
  • Kimileri sigara içerken sadece dudak tiryakisidir ve bırakmadığı bu alışkanlığından dolayı içiyordur. Tam da bunun için üretilmiş sıfır nikotin paketleri bulunuyor.
  • Ergonomik oluşuyla her ortamda kendini gösteriyor.
  • Minimal ölçülerde olmasıyla cepte taşınabiliyor ve pratiklik sağlıyor.
  • Her ne kadar içinde nikotin barındırsa da dişlerde tütünlü sigara gibi sararma etkileri bırakmıyor.
  • O kadar fazla aroma çeşidi vardır ki, tercih etmekte zorlanılıyor.

Elektronik Sigara Alternatifleri

Yeni nesil sigara sektörünün günden güne artan marka ve modelleriyle kullanıcılara alternatifler sunuluyor. Yeni başlayanlar için özel setler hazırlanırken tütünlü sigarayı aratmayacak tatta ürünler de yerlerini alıyor.

Juul Cihaz adı verilen USB girişli şarj edilebilir sigara, tam da gerçek bir sigara içmek isteyip de zararından korunmak isteyenler içindir. Bunun yanında nikotin derecesini sıfıra indirmek isterken kullanımı bırakmayanlar için özel üretilen sıfır nikotin likitleri ile satışa sunuluyor.

E sigara içen adam
E sigara içen adam

Elektronik Sigara Kullanırken Nelerden Kaçınmalı?

Elektronik sigaralar bakımı ve temizliği tam olarak yapıldığında bile doğru kullanım olmadığında cihazın süresinde yetersizliği sebebiyet verebilir. Bu yüzden kullanım talimatlarına uyulmalı ve önem verilmelidir.

Cihazda enerji kontrolünün yapıldığına, yeterli olup olmadığına emin olunmalıdır. Eğer düşük bir şarj ile cihaz çalıştırılırsa buhar vermede kendini zorlayacak ve ileriki dönemde yıpranacaktır. Şarjı azalır azalmaz göz ardı edilmemeli ve yeterli şarja ulaşana kadar bekletilmelidir. Aynı şekilde bataryanın da cihazın içine tam yerleşmiş olması doğru kullanım prensiplerindendir.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanıma Hazırlanıyor?

Birçok marka ve model arasından bir cihaz seçildi ve yüzlerce çeşit aroma arasından bir likit tercih edildi ise kullanım aşamasına gelinmiştir. Elektronik sigara kullanımı son derece basit ve pratiktir. Bunun için cihaz şarjının doluluğu kontrol edilmeli ve yeterli doluluğu ulaştığında likit cihazın içine yerleştirilerek içime hazırlanmalı. Bu aşamadan sonra sigara içim metoduna karar verilmeli ve yoğunluğu seçilmeli.

Kullanıma Hazır Olan Elektronik Sigara Nasıl Çalıştırılıyor?

Cihazın açık bırakılma ihtimaline karşı tuş kilidi sistemi her cihazda mevcuttur. Bu sistemi devre dışı bırakmak cihazı çalıştırabilmek için ön koşuldur. Güvenlik amaçlı konmuş olan bu kilit sistemini devreden çıkarmak için çekim butonuna 5 kere olmak üzere üst üste basılır. Bu sayede kilidin devreden çıktığını belirten ışık yanıp sönmeye başlar ve cihaz içime hazır hale gelmiş olur.

E sigara çeşitleri
E sigara çeşitleri

Neden Elektronik Sigara Tercih Etmeliyim?

Yeni nesil üreticilerin ve tüketicilerin sahip olduğu ortak bir görüş var ki, elektronik sigaraların kullanımı son derece pratik ve ekonomiktir. Özellikle zarif tasarımları ile göze de hitap ediyor olması bir diğer talep konusudur. Kötü koku, duman, kül ve kül tablası gibi hoş olmayan şeylerle aynı ortamda olmadan sigara içebilmenin hazzını verir. Online olarak yedek parça, likit ve sayısız marka ve modelde üretilmiş cihaza sahip olmak mümkündür. Üstelik bu cihaz sadece bir kereliğine alınıyor. Tekrar alınması gereken sadece damak zevkine göre likit oluyor.

Üretici firmalar her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşarak yeni bir ürün yelpazesi sunuyor. Kısaca yeniliğe açık olan her kişi bu zarif tasarımdan faydalanabilir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Fiyatına Etki Eden Faktörler
Next reading
Elektronik Sigara Çalışma Sistemi