Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigaranın Önemi

E sigara içicisi

Araştırmalardan çıkmış olan verilere göre elektronik sigara tütün sigarasına göre %95 miktarında daha az oranda risk içerdiği belirtilmiştir. E sigara kullanımı sayesinde birçok kişi tütün sigarasını kullanmayı bırakmış bulunuyor. Elektronik sigara modelleri bakımından da çok fazla çeşit barındırır. Kişilerin talep ettikleri model olarak e-sigara tercihi yapmaları mümkündür. E sigaranın çevrelerinde yer alan insanlara herhangi bir zararı olmaz. Yapılmış olan araştırmalara göre tütün sigarasının aksine e sigaranın nikotinden sadece kullanımını yapan kişi etki altında kalır. Tütün sigarasının yanma sırasında oluşturduğu zehirli içerikler elektronik sigara da bulunmaz

E Sigarayı Düşük Şarj İle Kullanmak Zararlı Mıdır?

Elektronik sigaraların şarjları az olduğu anda onları hemen şarj etmek gerekir. Düşük olan şarj seviyesinde Elektronik sigarayı kullanmayı sürdürmek bataryayı zorlayıcı duruma ulaştırır. Bu durumda cihaza ve bataryaya büyük oranda hasar verebilir. Bu nedenle bu hususa dikkat etmek elektronik sigara cihazınız için oldukça önemlidir. Elektronik sigaranın şarj oranının yeterli miktarda olduğu zaman çalıştırılması uygundur.

Elektronik sigara içicileri
Elektronik sigara içicileri

E Sigara Kullanımında Kuru Çekim

E sigara kullanımında izmarit, kül tablası, sigara külü gibi birçok şey ile zaman harcama gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken birtakım ayrıntılar yer alır. Bunlardan biri de e sigara kullanımı yapılırken kuru çekim yapılması durumudur. Bu yapıldığı zaman elektronik sigaradan çok rahatsız edici bir yanık kokusu gelişir. Bunun devam etmesi söz konusu olduğunda e sigara atomizer üzerinde kısa bir zaman içinde fazla yıpranmasına yol açar.

E-Sigarada Hayalet Aroma Sendromu Ne Anlama Gelir?

Daha önce kullanılmış olan elektronik sigara likidinin tadını yeniden almak anlamına gelmiş olan hayalet arama sendromu elektronik sigara kullanımının yapılmasında dikkat edilmesi gereken önemli bir detaydır. Fakat elektronik sigarada çoğunlukla aynı likit kullanımı gerçekleşiyor ise herhangi bir sorun söz konusu değildir. Ancak değişik aromalar tercih edildiği takdirde tankın iyi bir şekilde temizliğinin yapılması ve sonrasında kullanıma başlaması daha uygun olacaktır. Ayrıca elektronik sigara likit tercihinde bulunurken keskin olan aromaların tercih edilmemesi de oldukça önemlidir.

E-Sigara Kullanımında Aşırı Nikotin Kullanımı

Farklı elektronik sigara modelleri ve beraberinde fiyatları ile pek çok imkânı içinde barındırmış olan elektronik sigaraların avantajlarından bir tanesi de nikotin seviyesinin kullanıcı tarafından talep edildiği gibi ayarlanabilir olmasıdır. Aşırı nikotin beden üzerinde çok zararlı etkilere sebep olur. Böyle bir durum nikotin hastalığına da sebebiyet veren bir sorundur. Tansiyon düşüklüğü titreme ve benzeri birçok belirtiler meydana gelebilir. Bireylerin taleplerine uygun olan likit tercihi yapılmalı ve yeterli miktarda bir nikotin seviyesi ayarlaması elektronik sigarayı rahat bir şekilde kullanımına olanak tanır.

e-sigara
e-sigara

E Sigara Kullanırken Araba Kullanılabilir Mi?

Elektronik sigara kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de araba kullanım sırasında elektronik sigaranın kullanılmaması durumudur. Araç kullanılırken yoğun dumana maruz kalmamak gerekir. Yoğun dumana maruz kalmak oldukça zararlı ve rahatsız edici bir durumdur. Araç içinde yoğun Duman olduğu sırada yolun görüş mesafesi önemli oranda azalması söz konusudur. Bu durum trafik kazasına neden olabilecek bir hatadır. Bu sebeple bu durumu oldukça dikkate almak gerekir.

E-Sigaranın Normal Sigaraya Göre Faydaları Nelerdir?

Elektronik sigara artık toplum içinde çok fazla popüler olmaya başlamıştır. Evde, kafede, sokakta herkes tarafından kullanımı yaygın olan e-sigara kullanıcıların elinde görülebiliyor. Bu cihaz normal sigaraya oranla insan vücuduna daha az zararı vardır. Çoğu insan sigarayı bırakmak adına elektronik sigaraya yönelme durumu vardır. Elektronik sigara toplum içinde elektronik sigaraya da dumansız sigara olarak bilinir. Tütün maddesinde bulunan nikotin adlı maddenin tüketilmesinin başka bir yolu olan e-sigara diğer yöntemlere göre daha az oranda zararının bulunduğu belirtiliyor.

Elektronik sigara nikotin içerse de içinde yer alan katran gibi daha zararlı olan maddeler yer almaz. Elektronik sigara nikotin içermesi ve bir taraftan duman solunması sebebi ile normal sigara ile benzerlik gösterir. Yalnız normal sigaranı vücutta açmış olduğu zararlar elektronik sigara için geçerli değildir. Günümüzde elektronik sigara çeşitli şekil ve modellerde kullanıcıların karşısına çıkar. Farklı şekil ve modellerde yer alan e sigara fiyatları da farklı oranlarda seyreder. Elektronik sigaralarda farklı kalınlıklarda pek çok çeşit sigara modeli mevcuttur.

E sigara içen çift
E sigara içen çift

Elektronik sigara içinde bulunan zararlı maddeleri normal sigaraya göre çok daha az miktarda barındırır. Yapılmış olan bir araştırma sonucunda e sigara içinde yer alan toksit madde miktarı normal sigaranın%95’inden daha da bulundurduğudur. E sigaranın bir diğer yararı da psikolojik açıdan normal sigara içme isteğine engel olmasıdır. E Sigarada yanma durumu geri almaz Bu sebeple başta karbon monoksit olmak üzere başka zararlı gazların salınımı da bulunmaz.

E Sigara Fiyatları

Sigara tiryakisi olan her insan sigarayı bırakma yollarını denemiştir. Bunlara yardım olması ve kullanıcıların nikotin ihtiyacını en az seviyeye indirmek için elektronik sigaralar üretilmiştir. Elektronik sigara tütün maddesinin aksine içinde yer alan zehirli maddelerden arınmış ve sadece insanın nikotin ihtiyacını giderecek şekilde malzemenin bulunduğu Duman yerine buhar çıkartarak çevreyi rahatsız etmeyen şık tasarımda olan ürünlerdir. E sigara fiyatları, çeşitleri fazla bulunduğu için fiyatlarda da değişiklik söz konusudur.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Çalışma Prensibi ve Özellikleri
Next reading
Elektronik Sigaranın Önemi Nedir?