Shopping cart
₺0,00

Elektronik Sigaranın Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Elektronik Sigara hepsiburada

Elektronik sigara geleneksel olan sigaraya oranla daha az nikotin içerir. Zift, katran gibi maddeler elektronik sigara içinde yer almaz bu sebepten ötürü elektronik sigara tercih ediliyor. Bunun yanı sıra geleneksel sigara hissini de veriyor. Bir batarya ile şarj edilebiliyor. Yedek bataryası da bulunduğu için gün içerisinde herhangi bir mağduriyet yaşanmıyor. Her boyuta sahip olan elektronik sigaralar şık tasarımlar ile kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Ateşleme evresi yoktur, bu nedenden ötürü duman meydana gelmez ve buhar oluşur. Elektronik sigaranın tercih edilmesinde ki bir diğer neden ise daha uygun fiyatlı oluşudur. Elektronik sigara fiyatları çok daha uygundur. Piyasa da bulunan modellerine göre de fiyatlar da değişiklik meydana gelebiliyor.

Elektronik Sigara Modellerine Göre Temizlik

Farklı şekiller de çalışmakta olan elektronik sigaralar farklı şekillerde de temizlenebiliyor. Bazı elektronik sigara modelleri tek kullanımlıktır. Bu sigaraların kartuşları kullanıldıktan sonra atılır. Şarj edildikten sonra kullanımlarına devam edilebilir. Bu sebepten ötürü temizliğe gerek kalmaz. Tank sistemine sahip olan elektronik sigaralar haftada bir kere temizlenmeli. Tank ve kapakçık sıcak su yardımı ile yıkandıktan sonra pamuk çubuklar ile temizlenir. Bununla birlikte atomizerin başlığını pamuklu bir çubuk kullanarak temizleyin. Atomizeri yerinden çıkarın. Atomizeri çıkardıktan sonra taban kısmını ve pilini leke kalmayacak şekilde temizleyin. Atomizerin iğne ucunda yer alan silikonun çok kararmaması adına elektronik likit kalıntılarının temizlenmesi oldukça önemlidir.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyen bireyler için üretilmiş olan yeni bir sistem bütünüdür. Pek çok Avrupa ülkesinde bu amaca yönelik kullanılan elektronik ve buharlı olan bir cihazdır. Bazı ülkelerde sigarayı bırakmak amacı ile elektronik sigara reçete olarak veriliyor. Burada önemli olan konu elektronik sigaranın dozlarının iyi ayarlanmasıdır. Doktor kontrolünde elektronik sigaralar için ayarlanan likitler sayesinde kişiler hem geleneksel olan sigaradan uzaklaşıyor hem de sağlıklı bir yaşama başlayabiliyor. Elektronik sigaraların kullanımı son derece basittir. Herkes elektronik sigara kullanabilir.

E sigara kullanan adam

Elektronik  sigaralar likit takma ve değiştirilme şeklinde kullanılıyor. Bu cihazlar şarj edilebilme özelliklerine sahiplerdir. Bununla birlikte bir takım cihazlarda power ünitesini de şarj edebilirsiniz.  Dışarıda bunları kullanarak sigara kullanımını devam edersiniz. Pek çok farklı aroma seçeneğine sahip olan sigaralar mevcut. Bu aromalar sırasıyla tütün, nane, meyve olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir. Bu aletin çeşitli arızalarında nikotin zehirlenmeleri meydana geliyor.

Elektronik Sigaralarda Likit Dolum Sıvısı Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Elektronik sigara dünya çapında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan bir üründür. Son derece kaliteli olanlarını kullandığınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Elektronik sigara likit dolumu konusuna dikkat edilmesi gerekiliyor. Kartuş ve tank içerisine dolum sıvıları yapılır. Atomizer sayesinde bu sıvılar buhar haline getirilir. Dolum sıvıları elektronik sigara kullanımında oldukça önemli olan bir konudur. Orijinal dolum sıvılar olmasına özen gösterin. Sahte dolum sıvıları kullanmamaya dikkat edin. Sahte doyum sıvıları düz ve beyaz, kalitesiz bir plastik şişede bulunur. Bu şişeler üzerinde son kullanma tarihleri bulunmaz. Şişe üzerinde herhangi bir bandrol yer almaz. Kapak ağzında plastik olan kilit bulunmaz.

E sigara likit dolumu
E sigara likit dolumu

Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir?

Elektronik sigara normal sigarada yer alan zararlı kanserojen gibi maddelerin pek çoğu bulunmuyor. Bu sebepten ötürü elektronik sigara oldukça avantajlıdır. Duman üretmediği için pek çok insanın tercihi arasında yer alıyor. Kimyasal ve zararlı kimyasal içerikli olan maddeleri etrafa yaymaz. Etraftaki insanlara ve çevresine zarar vermez. Yangın çıkarma tehlikesi çok daha azdır. Ateşleme evresi geleneksel sigarada olduğu gibi değildir. Daha farklı bir sistem ile çalışır bu nedenden ötürü meydana zift, katran gibi gereksiz ve zararlı maddeler oluşmaz.

Tercihinize göre uygun bir nikotin dozajı ile birlikte kendi zevkinize ve damak tadınıza göre aromalandırılmış bir elektronik sigara kullanabilirsiniz. Elektronik sigara modelleri sürekli olarak farklılık gösteriyor ve her seferinde bu sigaralar yenileniyor. Elektronik sigaralar oldukça uygun fiyatlıdır.

Normal geleneksel sigaraya ödemiş olduğunuz kadar para ödemezsiniz ve bu şekilde kârlı olursunuz. Sigara için kullanmış olduğunuz bütçeden en az 5 kat daha fazla kâr etmiş olursunuz. Kül tablaları, çakmak, sigara külü, nikotin, zift, duman gibi rahatsız edici olan etkenler ortadan kalkar. Geleneksel sigaraya çok düşkün iseniz ancak külünden ve benzeri şeylerden rahatsızlık duyuyorsanız elektronik sigaraya geçiş yapabilirsiniz.

Elektronik Sigara Kimler İçin Uygundur

Uzmanlara göre sigara içen birey sayısı bir hayli artıyor. Bunun yanı sıra çocuk yaşta sigara ve elektronik sigara içmeye başlayan pek çok kişi bulunuyor. Elektronik sigarayı genellikle on sekiz yaş üstü bireyler ve hamile olmayan bayanlar içebilir. Bu iki grup dışında isteyen herkes elektronik sigara içebilir. Elektronik sigara geleneksel sigaradan daha az zararlıdır. Elektronik sigara kullanırken yüksek oranda nikotin veya diğer zararlı maddeler oluşmaz.

Yanma reaksiyonu da meydana gelmez. Elektronik sigara kullanan birçok insan normal sigara kullanımını azaltmıştır. Elektronik sigara geleneksel sigara gibi duman yapmaz ve bu sayede çevrenizdeki insanlar zarar görmez. Elektronik sigara modelleri oldukça farklıdır. Pek çok elektronik sigara piyasa da bulunuyor. Piyasada yer alan elektronik sigara çeşitleri içerisinde kendinize uygun olan sigarayı seçebilirsiniz.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Herkes Elektronik Sigara İçebilir Mi?
Next reading
Elektronik Sigara Kokusu Ağır Mıdır?