Shopping cart
₺0,00

Kaliteli E-Sigaralarda Aranması Gereken Özellikler Nelerdir?

E sigara

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sigara kullanan kişiler için onlara özel olarak üretilen elektronik sigaralar piyasada yer alıyor. Normal olarak üretilen sigaraların gün geçmesiyle birlikte zararları gündeme geliyor.

Bu konuyla alakalı olarak sigaranın zararını en aza indirmek için yeni bir alet üretildi. Bu alete ise elektronik sigara deniyor. E sigara ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Elektronik Sigara Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Son zamanlarda kullanımı çok yaygınlaşan ve üretiminde de oldukça artış gösteren elektronik sigara normal sigaraların zararlarını azaltmak için hem de sigara tüketilmesini azaltmak için üretilen bir üründür. Elektronik sigaranın üretilmesinin en büyük amacı sigara bağımlılığının önüne geçmektir.

Seçilmiş olan aromalarda sevmediğiniz bir aromayı tercih yaparak sigara bağımlılığını bırakmak için bir adım atmış olursunuz. Bunu bilinçli ve isteyerek yapmanız ve sevmediğiniz aromaları seçmeniz sizi sigara bağımlılığınızdan kurtarır.

Duman Yerine Buhar Veren Elektronik Sigaralar 

Duman yerine buhar veren elektronik sigaralar normal sigaralara göre duman yerine buhar vererek sigaranın size vereceği zararı en aza indirebilirsiniz. Geliştirilen teknolojik sistem ile elektronik sigara sayesinde normal sigaranın verdiği zararı minimum hedefe indirmek amaçlanmıştır. Elektronik sigaraların pratik bir özelliği olarak ise USB giriş kısmı vardır ve şarj edilebilir. Şarj edilebilmesindeki asıl amaç ise sigara bağımlılığı azaltmak için yapılmış güzel bir adımdır.

Elektronik sigara sadece bir model ve cihaza bağlı kalınmamıştır. Elektronik sigaranın çeşitli modelleri ve seçenekleri vardır. Ayrıca insanlar tarafından istenilen talepler doğrultusunda likit olarak da tercih edilme şansı olan bu ürün sayesinde sigara kullanılmasının en aza indirilmesiyle kalınmayıp sigaranın bırakılması için de kullanılabilir.

E sigara dumanı
E sigara dumanı

Elektronik Sigara Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Elektronik sigarayı alırken güvenli bir yerden almak ve dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Elektronik sigaranın yanlış ve bilgisiz bir şekilde kullanım doğrultusunda olumsuz bazı sonuçlar almamak için elektronik sigara alanlar aşağıda belirtilen kriterlere dikkat etmesi gerekir.

Elektronik sigarayı alırken ve seçim yaparken aranması gereken kriterler ve dikkatli olunması gereken hususlar vardır. Bunlar şu şekildedir.

  • Sağlam yapısı ve dayanıklı mekanizmasının olması önemli hususlardan biridir.
  • Sertifikasının olup olmaması önemli hususlardaki en önemli konudur.
  • Elektronik sigara alırken bilindik ve güvenilir yerlerden alışveriş yapmamız gerekmektedir.

Elektronik Sigara Çeşitleri 

Elektronik sigara modelleri konusunda oldukça geniş bir alana sahiptir. Elektronik sigara kullanıcılarına bu denli bir çeşitlilik imkanı sunulması daha geniş kitlelere ulaşılmasını sağlamıştır. Elektronik sigaranın kişilerin talebine ve tat seçimlerine uygun çeşitleri vardır. Elektronik sigaranın hem dış görünüşü bakımından hem de tat bakımından aroma çeşitleri fazla olduğu için son dönemlerde elektronik sigara çok tercih ediliyor.

Elektronik sigaranın bu haliyle ofis ve iş yerleri gibi pek çok yerlerde oldukça müsait bir durumdadır. Bunla birlikte elektronik sigaralar seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktası kaliteli olmasıdır. Kalitesiz ve nereden alındığı belli olmayan elektronik sigaraları kullanarak sağlınızı riske atmamanız önerilir. Bu yüzden elektronik sigara alırken sertifikalı ve tanınan bir firmadan satılan ürünleri almanız önemlidir.

Kullanım Sırasında Dikkatli Olunması Gereken Hususlar 

Elektronik sigaraları kullandığınız  zaman dikkatli olmanız gereken hususlar vardır. Örnek olarak şarjı azalmış olan elektronik sigarayı kullanmakta ısrarcı olmayınız. Şarjı tükenmekte olan elektronik sigarayı şarj etmekte gecikmeyiniz. Likiti azalmış veya bitmiş olan elektronik sigarayı da kullanmamayı özen gösteriniz.

Elektronik sigarayı araç içinde kullanmanızda pek uygun olarak görülmez . Bunun nedeni ise dikkat dağıtma ve benzeri gibi nedenler ile kaza ve yaralanmalara neden olabilir. Trafiğin yoğun olduğu esnalarda ve yoğun bir iş yaparken elektronik sigara kullanmayı sonraya ertelemeniz önerilir.

Elektronik Sigara Temizliği

Elektronik sigaranızı temizlerken ilk olarak cihazınızı parçalara ayırın. Her parçasını ayrı ayrı temizlemeniz ve bakım uygulamanız çok önemlidir. Elektronik sigaralar çeşit çeşit olduğu için satın aldığınız yerden parçalarına nasıl bir şekilde ayrıldığını öğreniniz. İkinci adım olarak ise atomizer temizliği yapmanızdır. Elektronik sigaranızı çizmeyecek şekilde yumuşak bir bez alın hafif nemlendirerek atomizeri dikkatli bir biçimde temizleyin. Kir ve kalıntılardan tamamen temizlendiğinden emin olunmalıdır.

E sigara
E sigara

Atomizerin içinde ulaşılması zor yerleri de temizleyin. Bu zor yerlere ulaşamazsanız eğer bezi katlayarak temizleyebilirsiniz. Hala çıkmayan kalıntılar var ise bezi alkolle nemlendirerek temizlik işlemini yapabilirsiniz. Üçüncü adım olarak da batarya temizleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Ama batarya temizleme işlemi yaparken ıslak bir bez ile değil de kuru bir bez ile temizlemekte fayda vardır.

Elektronik Sigaranın Nikotin Oranı 

Elektronik sigara kullanımına karar veren ve yeni başlayanlar için bireylerin merak ettikleri hususlardan birisi de elektronik sigara likit ve nikotin oranlarını nasıl belirleyecekleridir. İlk olarak bilinmesi gereken elektronik sigara likit içeriğini bilmekte fayda olacaktır. Elektronik likit içeriğinde VG bitkisel gliserin değişken oranlarda nikotin ve farklı bir çok aroma mevcuttur. Bu kapsamda, elektronik sigara fiyatları çeşitlerine göre farklılık göstermesi söz konusudur.

Sigara kullanıcılarını bağımlı hale getiren madde aslında nikotinin kendisidir. Fakat bireyler nikotin ihtiyacını karşılamak isteğini gerçekleştirirken diğer taraftan da sigara içerisinde bulunan karbon monoksit zifir kanserojen maddelere maruz kalabiliyorlar. Bu nedenle tüm sigara kullanıcıları bu durumdan ve sağlıksız yaşamdan dolayı oldukça şikayetçilerdir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Küçük Elektronik Sigara Modelleri Neden Tercih Edilmeli?
Next reading
Elektronik Sigaranın Olumlu Yanları