Shopping cart
₺0,00

Sigarayı Bırakmada Yeni Dönem

E sigara ile sigarayı bırakmak

Araştırmalar, e-sigaraları kısa sürede test etmeyi bırakabileceğinizi gösteriyor. Sigarayı bırakan ve şirketin e-sigara ürünlerini kullanan birçok kişi daha sağlıklı bir yaşam sürebilmektedir. E-sigara kullanıcılarının klinik gözlemsel çalışmalarında, kullanımın etkinliğini değerlendirmek ve diğer nikotin kullanım biçimleriyle karşılaştırmak için çeşitli ölçüm yöntemleri kullanılmıştır.

Etkili Sigara Bırakma İçin Elektronik Sigaralar

Sigarayı bırakma ile ilgili sadece iki klinik çalışma, e-sigaraları diğer sigara bırakma yöntemleriyle karşılaştırdı ve sigarayı bırakmanın etkilerini karşılaştırdı. Bir araştırma protokolünün duyurusuna göre, nikotin bandı Eylül 2013’te, 289 nikotin e-sigara kullanıcısının, 295 nikotin bandı kullanıcısının ve 73 plase boark kullanıcısının etkileri üzerine 6 aylık bir takip süresiyle ileriye dönük bir çalışma yayınladılar.

Elektronik Sigara İçen İnsanlar

Çalışma, nikotinli veya nikotinsiz sigaraların, nikotin bantlarına benzer şekilde sigarayı bırakma üzerinde orta derecede bir etkiye sahip olduğu sonucuna varmıştır. Bu çalışmada elde edilen sonuçlar, e-sigaraların sigarayı bırakmak için umut verici bir yol olduğunu göstermektedir. Ancak, anketin az sayıda kişi tarafından yapılması, sadece katılımcılar tarafından talimat verildiğinde sigara içilmesi ve bir çok kişinin haber vermeksizin anketi bırakması gibi kısıtlamalar bulunmaktadır.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bir Adım Atın

Kullanımı oldukça kolay olan e-sigara modelleri, irili ufaklı çeşitli kartuşlarda mevcuttur. E-sigara modeli, sigara içenlere gerçek tütün gibi görünen duman verebilen sıvı ve elektrik akımının kombinasyonu ile üretilen ısıdır. Bu sayede suni buhar açığa çıkar. Bu buhar sadece insan sağlığı için değil, çevrenin doğal düzende korunması için de oldukça faydalıdır.

Sigarayı Bırakmak İçin Gerekçe

E-sigaralar ve sıvılar bırakmanıza yardımcı olur. Zaman içinde nikotin tüketimini azaltmak için e-sigara kalıbını da kullanabilirsiniz. Bu ürün sigarayı bırakmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yapay solunum fonksiyonu, sigara içiyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Sadece insan yararına üretilen ve bu faydayı sağlayan e-sigaralar piyasada çok uygun fiyatlarla satılmaktadır. Elektronik sigara modeli satın alırken bazı önemli detaylara dikkat ederek çok daha sağlıklı ve ekonomik bir yaşam sürebilirsiniz. Bildiğiniz gibi e-sigaralar uzun zamandan beri hayatımızın içinde olan bir ürün ancak kullanıcı sayısı çarpıcı bir şekilde artmış ve binlerce kişiye ulaşmıştır.

Bu ürünler, sigara içenlerin ağrılarını hafifletmesine ve sigaranın zararlı etkilerini ortadan kaldırmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sigarayı bırakmak isteyip de önemli bir adım atamayanlar bu ürünleri kullanılması tavsiye edilir. Bu ürünlerin normal sigaralardan farkı hem zararsız olmaları hem de ortaya çıkan dumanlı meyvelerin farklı tatlara sahip olmalarıdır. Sonuç olarak kullanıcılar çevreyi rahatsız etmez ve aynı zamanda sağlıklarına da zarar vermezler.

E sigara duman
E sigara duman

E-Sigaralar Zehirli Gaz Yayar Mı Yoksa Patlar Mı?

E-sigaralar çok yüksek sıcaklıklara ısıtılmadıkça insan sağlığını olumsuz etkilemez. Orijinal ürün ve şarj aletini kullandığınız sürece e-sigaranın patlama olasılığı çok düşüktür.

Elektronik Sigaralar Sigaradan Daha Mı Pahalı?

Hesaplamalara ve araştırmalara göre e-sigaraların yıllık bütçesi ve tütün talebine verdiği yanıt göz önüne alındığında size zarar vermeden bütçe ve sağlık açısından sizi koruyor.

E-Sigaralar Sigara İçmekten Daha Mı Güvenli?

Sigara içmek, sigara içenler ve çevrelerindekiler için çok ciddi sağlık riski oluşturmaktadır. Bu nedenle, sigaradan e-sigaraya geçiş önemli sağlık risklerini önemli ölçüde azaltır. Elektronik sigaralar günümüzde popüler bir üründür. Geleneksel tütünün yerini alan bu ürün, kaliteli bir marka veya firmadan satın alındığında uzun süre dayanabilir. Elektronik sigaralar geleneksel sigaralardan farklıdır.

E sigara likit
E sigara likit

Elektronik sigaralar likit sistemler üzerinde çalışır. Elektronik sigaralar şarj edilebilir oldukları için oldukça ekonomiktir. Elektronik sigaralar ülkemizde ve dünyada oldukça popüler bir ürün haline gelmiştir. Bu ürünleri tütün dükkanından satın alabilir veya çevrimiçi e-sigara sipariş edebilirsiniz. Elektronik sigaralar sıvı ile doldurulabilir. Bu sayede farklı tatlar içebilirsiniz.

Elektronik Sigara Dumanı

E-sigaralar yaygın olarak tütün dumanından ve çeşitli aromaların içilmesinden kaçınmak için üretilir ve kullanılır. Sigara bu dünyada gençlerin ilgisini çekmiştir ancak ülkemizde de durum benzerdir. Genelde gençlerin kullandığı ama artık yaşlıların da kullandığı bir üründür. Uzun zamandır hayatımızın bir parçası olan e-sigara, kullanıcılara rahat ve ferahlatıcı bir yol sunuyor. Geleneksel sigaralar kullanıldıktan sonra ağızda çok kötü bir tat bırakırken, geleneksel sigaralar ağızda hoş olmayan bir tat bırakmaz ve sigara içmek hoş kokulu bir tat bırakır.

Tütün Bağımlılığını Azaltın

Sigara içenler sağlıklarını tehlikeye atıyor. Tütünün içerdiği maddeler akciğer sorunlarına zemin hazırlar. Ama sigara içmeyenleri tehdit ediyor. E-sigara örnekleri tam tersi etkiye sahiptir. Zararlı kimyasallardan filtrelenen e-sigara örnekleri, buhara bağımlı olmadan sigarayı bırakmanıza yardımcı olur.

Elektronik Sigara Örneği

Modern yaşamdan kaynaklanan kirlilik sağlığımızı olumsuz etkiler. Sağlığımız dünyadaki en önemli konulardan biridir. Sigara, günümüzde giderek daha fazla sağlık sorununa neden olan faktörlerden biridir. Sigara içmek, insanlar tarafından bilinen en korkunç ve ölümcül hastalıklardan biridir. Akciğer kanseri, sigaranın neden olduğu hastalıklardan biridir. Bu hastalık çağımızın en acılı hastalıklarından biridir.

Elektronik Sigara Likit
Elektronik Sigara Likit

Elektronik Sigara Dişlerinizi Sarartır Mı?

Sigara içtiğinizde dişleriniz sararır. Bu genellikle tütünden gelen nikotin ve katrandan kaynaklanır. Erimiş yapı çok serttir, ancak katranla doldurulabilecek çok küçük deliklere sahiptir. Zamanla katran ve nikotin birikir ve dişleriniz sararır veya kahverengiye döner. Uzun yıllar sigara içenlerin müdahale etmeden bu lekelerden kurtulmaları neredeyse imkansızdır.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
E Sigara Likit Seçimi Nasıl Yapılır?
Next reading
Elektronik Sigara Kullanımı ve Parçaları