Shopping cart
₺0,00

Sigarayı Bırakmak İçin İyi Bir Neden E-Sigara

E sigara içen genç kadın

Elektronik sigaralar son zamanlarda önemli ve en çok konuşulan tütün ürünlerinden biridir. E-sigara olarak da bilinen bu ürün, nikotin ihtiyaçları için kritik öneme sahiptir. Son zamanların en önemli ve popüler cihazlarından biri olan sigaraların kendine has kullanım alışkanlıkları bulunmaktadır. Elektronik sigara, günümüzde birçok markanın ürettiği ve düzenli olarak kullandığı bir teknolojidir. Bu teknoloji büyüyor ve giderek daha popüler hale geliyor.

Elektronik Sigara Coil

Elektronik Sigara, sigarayı bırakmak için kullanılan bir tütündür. Normal sigaralar gibi değil. Nikotin özelliği yoktur. Bu kelime, bobinin aynı zamanda nozul olduğu anlamına gelir. Bir direnç teli etrafında pamuk veya silikadan yapılmış bir yapıdır. Özellikle bir e-sigaranın parçaları arasında enjektörün düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Enjektörün tabanı da bir pil konektörüdür.

Gelişmiş e-sigara modellerinde hava akımı için kontrol halkası bulunur.  Farklı marka ve e-sigara türleri olmasına rağmen, her cihaz ve kullanılan likit içeriği esasen aynı maddelerdir. Her elektronik sigara, esas olarak bir pil-pil kısmı ile bir atomizer, bir bobin ve üçlü likit rezervuarından oluşan bir kısımdan oluşur.

Elektronik Sigaraların Özellikleri

Elektronik sigara bazı özellikleri ile bilinir ve buna göre kullanılmalıdır. Bu tütün türünün kullanımı, sıradan tütün ürünlerinden farklı ve çok daha karmaşık benzersiz bir cihaza sahiptir. Bu nedenle e-sigara kullanacak olanlar nasıl kullanılacağına detaylı bir şekilde bakmalıdır.

  • Yanma ve tutuşma ile ilgili özellik yok.
  • Katran, nitrozaminler, vb. Kanserojen yok.
  • Yangın olmadığı için yangın ve patlama riski yoktur.
  • İnsan vücuduna uygun tasarıma ve içeceğe sahiptir.
  • E-sigaranın kokusu yoktur, bu nedenle pasif içiciliğe neden olmaz.
  • Elektronik sigara kirliliğe neden olmaz.

WHO tarafından önerilen “Nikotin yerine koyma” tedavisi sayesinde sigarayı bırakmanın kolay ve güvenli bir yolu ile birlikte gelir.

E-Sigara Üretimi

Üreticiler 8.000’den fazla e-sigara likidi üretti. E-sigaralar için likit seçiminde dikkatli olunmalıdır. İçerdiği likidin nikotin seviyesi özenle seçilmelidir. Özellikle e-sigara kullanan kişilerin sigarayı bırakmak için seçtikleri likitteki nikotin seviyesinin düzenlenmesi gerekmektedir. Bir e-sigarada atomizerden sonra en önemli parçalardan biri pildir.

Seçilen güç kaynağı sigara içmeyi belirler. Bu nedenle e-sigaralarda pil seçimi çok önemlidir. Dünyada e-sigara üreten ve satan birçok şirket var. Ancak farklı özelliklere sahip e-sigaralar üretilmektedir. Elektronik sigara fiyatları ürünün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

E-Sigaranın Avantajları

E-sigara, tütün ürünlerinde zararlı kimyasallar içermediği için insan sağlığı açısından risk oluşturmaz. Bu özelliği ile sigara içenlere önemli bir fayda sağlamaktadır. Kanser, solunum yolu hastalıkları ve KOAH gibi birçok hastalığı önler. Sigarayı bırakmak da çok faydalıdır. İçerdiği nikotin sayesinde sigara içme isteğinin yanı sıra el ve dudak bağımlılığını da ortadan kaldırır. Yanma olmadığı için karbon monoksit gibi birçok zararlı gaz açığa çıkmaz. Ateş ve yanma olmadığından yangın tehlikesi yoktur.

Genç kadın e-sigara içiyor
Genç kadın e-sigara içiyor

Farklı aromalarda yapılan likitler ile damak zevkinize uygun aroma seçilerek keyifli bir şekilde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Tütün ürünleri gibi el ve parmaklarda sararma yapmaz. Şık, cepte taşınabilen tasarımı ile aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Sigara fiyatları artmaya devam ederken e-sigara fiyatları oldukça ekonomiktir. E-sigara cihazınızı bir kez aldığınızda çok cüzi bir ücret karşılığında tasfiye halinde satın alarak sürekli kullanabilirsiniz. E-sigaralar sizi ve çevrenizi rahatsız etmeden sadece duman ve sigara külü bırakmadan buhar verir.

E-Sigara Temizliği

E-sigara içerek çevreye zarar vermiyorsunuz. Sıradan sigaralardaki nikotin çevreye ve sigara içenlere çok zararlıdır. Astım, nefes darlığı ve akciğer kanseri gibi hastalıkların gelişmesinde de önemli bir faktördür. E-sigara içerek sağlıklı bir insan olabilirsiniz. E-sigaraların temizlenmesi de çok kolaydır. Birkaç parçaya bölünmüş parçalar var.

Özellikle atomizer ve gövdesi temizlenmelidir. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Bu, ılık akan suyun altında tutarak veya boş bir kaba ılık su koyarak yapılır. Atomizeri ve gövdesini suya yerleştirerek çözünmesi beklenebilir. Aromatik özelliklere sahip sıvıların temizlenmesi çok önemlidir. Her kullanımdan sonra temizlenmelidir.

Tütün Bağımlılığını Azaltmak

Sigara içenler sağlıklarını riske atar. Sigaranın içindeki maddeler akciğer sorunlarına zemin hazırlar. Ama sigara içmeyenleri tehdit ediyor. E-sigara modeli tam tersi bir etkiye sahiptir. E-sigara örnekleri zararlı kimyasallar için filtrelenir ve buharlarına bağımlı olmadan sigarayı bırakmanıza yardımcı olur.

tütün sigarası
tütün sigarası

Her e-sigara ve likit, bırakma sürecinde size yardımcı olacaktır. Ayrıca e-sigara kalıplarını kullanarak zaman içinde nikotin alımınızı azaltabilirsiniz. Bu ürün sigarayı bırakmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yapay havalandırma işlevi sayesinde insanlar sigara içiyormuş gibi hissederler. Avantajları ile tamamen insan yararına üretilen e-sigaralar piyasada çok uygun fiyatlara satılmaktadır. E-sigara modelleri satın alırken birkaç önemli detaya dikkat ederek çok daha sağlıklı ve ekonomik bir hayat yaşayabilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi elektronik sigara uzun süredir hayatımıza giren bir ürün olmasına rağmen kullanıcı sayısı önemli ölçüde artmış ve binlerce kişiye ulaşmıştır. Bu ürünler, sigara içenlerin ağrılarını dindirmelerine ve sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Sigarayı bırakmak isteyen ancak bu ürünle çok yol kat edemeyen kişiler. Bu ürünlerin normal sigaralardan farkı hem zararsız olmaları hem de çıkan dumanların farklı meyve aromalarına sahip olmasıdır. Bu nedenle kullanan kişi çevreyi rahatsız etmez aynı zamanda kendi sağlığına da zarar vermez.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigaranın Kullanımı Nasıldır?
Next reading
Elektronik Sigarada Dikkat Edilecekler