Shopping cart
₺0,00

USB Elektronik Sigara Modelleri

E sigara kullanan adam

Elektronik sigara kullanmaya başlayan kişiler tarafından belirtilenlere göre sigaranın bırakılmasında önemli bir etkisinin olduğu ve ciğerlerinin temizlendiğini dile getirirler. Sağladığı avantajlar bakımından normal sigaralara kıyasla oldukça olumlu etkileri mevcuttur. Sigaranın tam tersine nikotinsiz likitlerle de kullanılabilen e sigara kullanımı ile sigaradan tamamen uzaklaşmak mümkündür.

E-sigaraların farklı bir artısı da e-sigara likitlerinde nikotin düzeyini kişilerin arzu ettikleri kadar ayarlayabilmeleridir. Bu sayede, nikotinin insan vücudu üstünde olumsuz etkileri azaltılabilir. Bu tip sigaraya yeni başlayan kişiler, ideal bir likit tercihinde bulunmaları gerekir. Normal sigaraya olan bağımlılığı sonlandırmak amacında olan bireylerin yeterli bir nikotin düzeyinden başlamaları ve adım adım nikotin derecesini düşürmeleri gerekir.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara likitini fazla doldurmak veya e-sigaranın atomizere sızması gibi bir durum cihazdan alınmış olan keyfi önemli ölçüde düşürecektir. Bu yüzden cihazın hem tankına hem de piline gerekli olan itinayı göstermek gerekiyordu. E-sigaralar, pilden aldığı enerjiyle atomizeri aktive eder ve bu şekilde likit, buhara çevrilir. E sigara cihazının uzun ömürlü kullanımını sağlamak için cihazı çok fazla zorlamamak ve aşırı bir şekilde ısınmasını engellemek gerekir.

Bu cihazların likit tankına gerekli olan özenin gösterilmesi gerekir. Likit tanklarda bir çatlak ya da kırık varlığı e sigaradan keyif alınmasını engeller. Bu cihazların likitleri çeşitli aromaya sahiplerdir ve aynı likiti uzun zaman kullanmak tat alma duyusunda problem olabilir. Bu nedenle ayda bir ya da iki ayda bir likitlerin değiştirilmesi uygundur.

Usb Elektronik Sigara
Usb Elektronik Sigara

USB Elektronik Sigara

USB elektronik sigara modeli mekanizma olarak teknolojik altyapıya sahiptir. Tanklı ve büyük atomizere sahip olan modellere göre daha ergonomik ve küçük boyutlarda imal edilir. Farklı düzeylerde nikotin alternatifleri ile sigara kullanımını önemli ölçüde azaltır. Hafif ve ergonomik yapıda oldukları için diğer e-sigara alternatiflerine göre daha küçük ve kullanışlı yapıdadır. Küçük olması nedeniyle gömlek cebinde bile taşınma imkânı sunar.

Cihazın kutusundan çıkarılması ile kullanıma başlanması oldukça kolaydır. Kartuşların alt ya da üst noktalarındaki küçük boşluklardan dolum yapılabilir. Küçük dokuda bulunmalarına karşın içindeki minik rezistanslardan dolayı batarya kapasiteleri de küçüktür. Bu durumda olmasına karşın uzun süre şarj verir. Bilgisayar, powerbank, adaptöre usb kablo bağlanması ile şarj edilmesi mümkündür.

USB Elektronik Sigara Özellikleri

Nikotin oranları ayarlanabilir düzeyde olduğu için sigarayı bıraktırır veya sigara kullanımını önemli ölçüde düşürür. Elektronik sigaralar yaydıkları buharlar ile kullanıcıların ilgisini çeker. Bulunulan ortama göre bu durum birtakım insanların rahatsız olmasına neden olabilir. USB elektronik sigaralarda bulunan sistemlerde buhar oranı daha azdır. Bu sayede dışarıda kullanım açısından oldukça konforlu bir ortam sunar.

USB elektronik cihazlar genel itibari ile sigarayı bırakmak isteyenler için kullanılır. İçerisinde yer alan yüksek nikotin seviyesi, sigaraya duyulan gereksinimlerin karşılanmasında etkilidir. Bu anlamda, sigarayı bırakmakta zorlananlar veya sigara kullanımlarını minimuma indirmek isteyen kişilerin tercih ettikleri bir alternatiftir. USB elektronik sigaraların özellikleri markalar arasında değişiklikler gösterebilmektedir.

Elektronik Sigarada Görsellik

Elektronik sigaralar, içine konulan ve genelde nikotin içeren bir sıvı çözeltiyi ısıtan ve solunabilecek bir buhar haline dönüştüren cihazlardır. Bu cihazlar çoğunlukla pil yardımı ile çalışır. Genellikle, e sigara, e-buharlaştırıcı gibi isimleri bulunur. USB bellekler gibi görünüme sahip olan e sigaralar, bütünüyle farklı tasarımlara sahiptir.

Görsel açıdan estetik bir görüntünün sunulmasının yanında taşıma kolaylığı sağlaması da artı bir özelliktir. Bunun yanında, e-sigaralar tek kullanımlık ya da tekrar doldurulup kullanılabilen modellere sahiptir. E sigaralarda kullanılacak olan sıvı, nikotin, tatlandırıcılar, propilen glikol ve bitkisel gliserin içeriğindedir. Sertliği ise sıvıdaki nikotin düzeyi ile belirlenir ve mililitre başına miligram ya da % olarak anlatılır.

Patlama riski olmayan e sigara
Patlama riski olmayan e sigara

Elektronik Sigara Yapısı

Bu sigaralarda, pek rastlanan bir durum olmasa da gözlenen riski ise arızalı e-sigara pillerinin, çoğu zaman piller şarj edilirken yangınlara ve patlamalara sebep olmasıdır. Manyetik USB girişi ile ince yapılı şarj edilebilir bir batarya USB tipi sigaralarda kullanılır. Bu USB portu hem laptop hem de ulaşılması kolay diğer USB girişleriyle kullanıma olanak sağlar.

Genel olarak tütün ve sigara içimine benzeyen bir yapıya sahiptir. Atomizer, güç kaynağı, batarya ve kartuş, tank gibi mekanizmaları içinde barındırır. Genel itibariyle klasik sigaradan farkı sigara içerken dışarı duman yayılır fakat elektronik sigara içimi esnasında dışarı buhar verilir.

Elektronik Sigara ve Klasik Sigara

Elektronik sigara modelleri genel itibari ile direkt şekilde nefesle ya da ateşleme tuşuna basarak faaliyet gösterir. Tank ya da kartuş içerisinde yer alan likit ise bataryadan iletilen güç ile ısınır ve buharlaşır. Kişiler herhangi bir kimyasal etkileşime maruz kalmazlar.

Klasik sigara kullananlarda ise durum tam aksinedir. Sigarayı ya da tütünün yakılmasıyla kanserojen madde de solunur. Kullanıcılar e-sigara ile kimyasal ve kanserojen maddeleri solumazlar ve bu sayede zararlar en düşük seviyeye indirilir.

E Sigara Elektronik Sigara

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Elektronik Sigara Neden Tercih Edilmeli?
Next reading
Elektronik Sigara Satış Yerleri Nelerdir?